Yeni Windows 10 Güncellemesi, Gereksiz Uygulamaların Önünü Kesecek

Piyasadaki birçok Windows 10 bilgisayar bildiğiniz üzere Microsoft ve aygıt üreticileri tarafından evvelden yüklenen gereksiz uygulamalar (bloatrware) ile birlikte satılıyor. Hatta pak Windows 10 konseyimi yapıldığında bile 3D Görüntüleyici ve Paint 3D üzere istenmeyen uygulamalar da kullanıcılara sunuluyor. Ancak, son paylaşılan raporlara nazaran Microsoft’un yeni Windows 10 güncellemesi ile bu gereksiz uygulamaların önüne geçmeyi planladığını görüyoruz.

Birinci etapta kelam konusu bu gereksiz uygulamaların sayısını azaltmayı planlayan yazılım devinin, bu değişikliği ise son yayınlanan Insider derlemesiyle hayata geçirdiği tabir ediliyor. Bu uygulamaların işletim sisteminde yer alıp almamasının kararını kullanıcılara bırakacak olan Microsoft, böylelikle yeni sürümle birlikte saf bir Windows 10 tecrübesi de oluşturmayı hedefliyor.

Hatırlayacağınız üzere Microsoft, 24 Şubat 2021 tarihinde yayınlamış olduğu Insider derlemesiyle bir arada kullanıcıların yansısını çeken ve silinmesi epey sıkıntı olan 3D Objeler belgesini varsayılan olarak gizlemişti.

Artık de evvelce yüklenen gereksiz uygulamaları işletim sisteminden kaldırmayı planlayan Microsoft’un, bu değişikleri ise 2021’in sonuna gerçek yayınlanacağı iddia edilen 21H2 güncellemesi ile birlikte hayata geçirmesi bekleniyor.

Yeni Windows 10 Güncellemesi, Gereksiz Uygulamaların Önünü Kesecek yazısı ilk önce Oyuncu Haber üzerinde ortaya çıktı.

Hakkında esgec.com

Check Also

Brawl Stars Kill You (ᵏⁱˡˡᵧₒᵤ) Nasıl Yazılır? 2021

Brawl Stars Kill You Nasıl Yazılır? soruları oyuncuların isimlerini şekilli hale getirmek istediklerinde sordukları sorular …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir