Yeni Başlayanlar İçin Valheim Rehberi

0
(0)

Rekorlar kırmış erken erişim Viking hayatta kalma oyunu Valheim’a yeni başlayanlar için Valheim rehberi hazırladık. Valheim’da Viking dünyasına adım atıyoruz.

Valheim Rehberi

Terkedilmiş evler

İlk başta barınmak için bir yere ihtiyacınız olacak. Çevrede birçok terkedilmiş barınak bulacaksınız. İlk aşamada orada ateş yakarak geceyi geçirebilirsiniz. Evinizde bir çalışma tezgahına ihtiyacınız olacak. Çalışma tezgahınızı kurup evinizi inşa etmeye başlayabilirsiniz.

Terkedilmiş evleri etrafınızda çokça göreceksiniz. Bu evleri parçalayarak ahşap ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu evleri sökmek için baltanızla vakit kaybetmeyin. Onun yerine çalışma tezgahı yerleştirip bu süreci oldukça hızlı bir hale getirebilirsiniz.

Valheim Rehberi
Valheim Rehberi

Yatak İnşa Et

Oyunda yatağın önemi çok büyük. Çünkü spawn bölgesi olarak görev görüyor. Eğer bir yatağınız olmaz ise her öldüğünüzde oyuna ilk girdiğiniz yerde spawn olacaksınız. Yatak inşa edebilmek için yalnızca sadece sekiz oduna ihtiyacınız var.

Bulduğunuz her şeyi toplayın

Valheim dünyasında bulduğunuz eşyaları toplamaktan çekinmeyin. Oyunun ilerleyişi için bu durum çok önemli. Üretim ağınızı genişletebilmek için her şeye en azından bir kez sahip olmanız gerekiyor.

Öğeler Nasıl Onarılır

Evinizi inşa edip çalışma tezgahınızı kurduğunuz zaman artık ögelerinizi tamir edebileceksiniz. Menünüz solunda bulunan çekiç ikonuna tıklayıp onarımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Aç kalmayın

Sağlık ve dayanıklılık karın tokluğuyla doğru orantılı olarak ilerliyor. Oyunda geyik, domuz avlayabilir ve mantar gibi diğer yiyecek çeşitleri ile karnınızı doyurabilirsiniz. Unutmamanız gereken bir şey var. Her yiyecek sağlığınız üzerinde farklı etkiye sahip.

Valheim sistem gereksinimleri

Valheim hileleri

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Hakkında esgec.com

Check Also

Cyberpunk 2077 En iyi Modlar

0 (0) Bir milyon anlık oyuncuya ulaşan Cyberpunk 2077 için modlar yapılmaya başlandı. Oyun keyfinizi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir