Ünlü Oyuncu Birol Üner Hayatını Kaybetti

0
(0)

Ünlü oyuncu Birol Ünel, kanser nedeniyle verdiği mücadeleyi kaybederek vefat etti.

Türkiye kökenli ünlü oyuncu Birol Ünel, uzun süredir mücadele ettiği kanser hastalığına karşı daha fazla direnemedi ve hayatını kaybetti. Fatih Akın’ın yönettiği filmler ile tanıdığımız başarılı oyuncu Birol Ünel, 59 yaşındaydı. Bu bilgilerin dışında ünlü oyuncunun alkol bağımlılığına karşı bir savaş yürüttüğü de biliniyordu.

Duvara Karşı, Kapıdaki Düşman, Soul Kitchen, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Hürkuş: Göklerdeki Kahraman, Hırsız Var filmleri gibi onlarca film yapımında rol alan usta oyuncu Birol Ünel sinemaya ve hayata veda etti. 18 Ağustos’ta, yaşadığı kanser hastalığı sebebi ile durumu ağırlaşan Birol Ünel, hastaneye kaldırılmış ve tedavi altına alınmıştı. Bir süredir tedavi gören Birol Ünel, kaldırıldığı hastanede tedavilere cevap vermedi ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayata gözlerini yumdu.

1961 yılında Mersin’de hayata gözlerini açan Birol Ünel, hayatının bük bir kısmını Almanya’da geçirdi. Berlin Tiyatrosu’nda başlayan oyunculuk kariyeri özellikle Fatih Akın’ın filmlerinde rol alması ile büyük bir çıkış gösterdi. Fatih Akın’ın Duvara Karşı filminde aldığı rol ile birlikte bir anda yıldızı parlayan oyuncu, daha tanınır ve bilinir bir halde gelmişti. Birol Üner en son Deutschland ist… Heim isimli, Almanya yapımlı bir filmde rol almış ve beyaz perdede izleyicilerinin karşısına çıkmıştı. Bu film ünlü oyuncunun son filmi oldu. Sonrasında yakalandığı kanser hastalığına daha fazla direnemeyen Birol Üner hayatını, 59 yaşında aramızdan ayrıldı.

Ünlü oyuncunun cenaze töreni ile ilgili olarak henüz bilgi paylaşılmadı.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Hakkında esgec.com

Check Also

Ubisoft’tan Oyunculara Büyük Sürpriz: Tom Clancy’s The Division Ücretsiz!

0 (0) Ubisoft’tan kullanıcılarına efsane bir The Division müjdesi geldi. Ubisoft’un korona virüs salgınından çok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir