Tesla Bitcoin’e 1.5 Milyar Dolar Yatırım Yaptı!

0
(0)

Ünlü girişimci Elon Musk’ın kurucusu olduğu Tesla şirketi, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC)1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını bildirdi. Karar, Denetim Komitesi tarafından onaylandı. Tesla’nın hisse senetleri artışa geçti, Bitcoin 43 bin doları aştı.

Tesla tarafından yapılan duyruda, yeni politika kapsamında şirketin “zaman zaman veya uzun vadeli dijital varlıklar edinebileceğini ve tutabileceğini” söylenildi. Bunlara ek olarak da Tesla, Bitcoin’i yakın gelecekte, geçerli yasalara tabi olarak ve başlangıçta sınırlı olarak bir ödeme şekli olarak kabul etmeyi beklediğini söyledi.

Yapılan açıklamada dijital varlıkların risklerinin ve fiyat değişkenliklerinin farkında olunduğu belirtildi fakat Bitcoin’in likitidesinin yüksek olduğu görüşünde olunduğu söylendi.

Tesla, Bitcoin’i elinde bulunduran tek şirket değil, birçok Fintech şirketi de şu anda Bitcoin’i elinde tutuyor, ancak Tesla, Bitcoin’i elinde tutan en yüksek profilli halka açık şirket olabilir. Son zamanlarda, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü ve şu anda 43.000 doların üzerinde işlem görüyor.

Tesla’nın kurucusu Elon Musk, Twitter üzerinden DogeCoin hakkında tweetler atıyordu. Geçtiğimiz dönemde de Twitter biyografisine Bitcoin etiketi koymuştu.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Hakkında esgec.com

Check Also

Cyberpunk 2077 En iyi Modlar

0 (0) Bir milyon anlık oyuncuya ulaşan Cyberpunk 2077 için modlar yapılmaya başlandı. Oyun keyfinizi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir