Stellar (XLM/TRY) Teknik Analiz 02.02.2021

0
(0)

Stellar, birçok kripto para yatırımcısına göre henüz hak ettiği değeri görememiş nadir dijital varlıklardan biri olarak gözümüze çarpıyor. 02.02.2021 tarihinde, Stellar – Türk Lirası grafiğinde yaptığımız teknik analiz sırasında XML/TRY’nin değeri 2.370’dir.

XLM TRY
Stellar – Türk Lirası (XLM/TRY) 4 saatlik mum grafiği

Yukarıdaki grafiği incelemeye başladığımızda gözümüze ilk çarpan şey; kırılmadan yaklaşık beş gün önce mevcut destek noktasının (2.100 bandı) direnç noktası olarak işlev görmesi oluyor. Bu durumu baz alarak, mevcuttaki destek bandının kuvvetli olduğunu söyleyebiliriz. Kırılma sonrasında da destek işlevini karşıladığını görebiliyoruz.

2.100 bandının kırılmasından hemen önce Bollinger Orta Bandı’nın Ağırlıklı Hareket Ortalaması’nı yukarı yönlü kestiğini görüyoruz. Bu iki çizgi, o zamandan bu yana henüz hiç kesişmediler fakat şu an çok yakın olduklarını söyleyebiliriz.

Eski direncin kırılmasından sonra RSI göstergesinin 70 seviyesinden yukarı çıktığını görebiliyoruz. Sonrasındaki yüksek ihtimalli satış işlemi gerçekleşmiş ve 2.100 bandı bu sefer destek bandı olarak görev yapmış. Destekten seken fiyat grafiği, 2.450 bandına tam üç kez uğramış. Dolayısıyla 2.450 bandını direnç noktası olarak kabul edebiliriz.

Stellar – Türk Lirası grafiğinde görüldüğü üzere bir kere satış yutan mum sinyali verilmiş ve çok geçmeden de bir kere alış yutan mum sinyali verilmiş. Bu indikatörün güçlü bir belirleyici olduğunu biliyoruz. Ayrıca gelen alış yutan mum sinyalinin – mum hacmine göre – satış yutan mum sinyalinden daha sağlıklı olduğunu gözlemleyebiliriz.

Gelen alış sinyaliyle birlikte direnç noktası zorlanıyor. Bunun yanı sıra Bollinger Orta Bandı ile Ağırlıklı Hareket Ortalaması çizgilerinin yakınlaşmaları da çok önemli. Bu iki çizginin aşağı veya yukarı yönlü kesişleri önümüzdeki dönemdeki fiyat hareketliliğini belirleyen en büyük etmenler olacaktır.

Not: Yatırım tavsiyesi değildir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Hakkında esgec.com

Check Also

Cyberpunk 2077 En iyi Modlar

0 (0) Bir milyon anlık oyuncuya ulaşan Cyberpunk 2077 için modlar yapılmaya başlandı. Oyun keyfinizi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir