PUBG Mobile Kontrol Ayarları Nasıl Yapılır?

0
(0)

PUBG Mobile kontrol ayarları, oyundaki en önemli ayarlardır. Maç esnasındaki hakimiyetiniz, kontrol ayarlarıyla bağlantılıdır. Eğer kontrol ayarları size uygun değilse karakterinizi iyi yönetemezsiniz ve rakibe karşı iyi bir savaş sergileyemezsiniz.

Kontrol ayarları hareket, loot, ateş etme, dürbün açma, kurtarma, araç kullanma, sohbet gibi oyun esnasında ekranınızda bulunan her türlü kontrolü kapsar. Kontrol ayarı, profesyonel oyuncuların en fazla dikkat ettiği konulardan birisidir. Herkes kendine en uygun kontrolle daha iyi bir oyun sergiler.

Adım Adım PUBG Mobile Kontrol Ayarları Nasıl Yapılır?

PUBG Mobile kontrol ayarları, ayarlar bölümünden yapılır. Ayar ekranını açmak için izlemeniz gereken yol şu şekildedir:

  • PUBG Mobile’de lobiye gelin.
  • Sağ altta bulunan dişli çarka tıklayın.
  • Açılan ayarlar menüsünden “Kontroller”e tıklayın.
  • 3 tane kontrolden kullanmış olduğunuzu seçip altında yer alan “Özelleştir” butonuna tıklayın.

Böylece tüm ayarların göründüğü ekran açılır. Bu ekranda butonların yerlerini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Parmaklarınızın kolayca ulaşabileceği yerlere yerleştirmeniz daha iyi olur. Bazı butonlara küçük olduğu için zor tıklıyorsanız, butonların boyutlarını istediğiniz gibi büyütüp küçültebilirsiniz.

PUBG Mobile Kontrol Ayarları 2 Parmak

Bazı oyuncular, PUBG Mobile’yi yalnızca baş parmakları olmak üzere iki parmağıyla oynuyor. Her iki parmağa, aynı anda yapılması gereken görevleri paylaştırılır. Dürbün ve hareket bir parmağın erişebileceği bölgeye ateş etme ve loot diğer parmağın olduğu bölgeye yerleştirilir. 

Araç kullanma, sağlık, kurtarma gibi ayarlar ise iki parmağında rahatlıkla ulaşabileceği orta bölgeye yerleştirilir. Böylece hangi parmak boştaysa hızlı bir şekilde o kullanılır.

PUBG Mobile Kontrol Ayarları 3 Parmak

Oyunu 3 parmakla oynamak sık tercih edilen bir kontrol biçimi değildir. Sağ el başparmağının olduğu bölgeye nişangah yerleştirilir. Sol el başparmağı için, ekranın sol alt köşesine hareket butonu yerleştirilir. Ateş butonu ise sol üst köşeye yerleştirilir ve sol el işaret parmağıyla kullanılır.

PUBG Mobile Kontrol Ayarları 4 Parmak

Oyunda dört parmakla kontrolü sağlamak için her iki elin işaret ve baş parmakları kullanılır. Dört parmak kontrol ayarlarında ateş butonları sol üste, harekete butonu sol alta yerleştirilir. Nişan ve dürbün sağ üste, pozisyon sağ alta yerleştirilir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Hakkında esgec.com

Check Also

Cyberpunk 2077 En iyi Modlar

0 (0) Bir milyon anlık oyuncuya ulaşan Cyberpunk 2077 için modlar yapılmaya başlandı. Oyun keyfinizi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir