PayPal, Rekabetçi Hint Ödeme Pazarından Çıkıyor.

0
(0)

PayPal, oldukça rekabetçi bir pazarda önemli bir düşüş yapamamanın ardından Hindistan’daki yerel ödemeler işini sona erdirecek.

PayPal Hindistan iç piyasasına dört yıl önce girdi ve şu anda geniş bölgede, 300.000’den fazla tüccar için bir ödeme seçeneği olarak iş yapıyor.

Şirket,” 1 Nisan 2021’den sonra, tüm odağımızı Hintli işletmeler için daha fazla uluslararası satış sağlamaya ve Hindistan’daki yerli ürünlerimizden uzaklaşmaya vereceğiz ” diyor. “Bu, 1 Nisan’dan itibaren Hindistan’da artık iç ödeme hizmetleri sunmayacağımız anlamına geliyor.”

Hint mobil ödeme pazarı, Facebook, Google, Amazon ve TenCent gibi büyük teknoloji devlerinin PhonePE ve PayTM de dahil olmak üzere bir dizi yerel oyuncu ile pazar payı için mücadele ettiği dünyanın en çekişmeli pazarlarındandır.

PayPal’ın geri çekilme haberleri, şirketin kripto para birimi ödemeleri de dahil olmak üzere yeni ürünler tarafından yönlendirilen rekor sonuçları rapor ettiği ve şimdi satın alın, daha sonraki hizmetleri ödemesiyle birlikte geldi. Koronavirüsün e-ticarete geçişi zorlamasıyla, PayPal toplam ödeme hacmini üçte bir oranında genişleterek 936 milyar dolara çıkardı ve net gelirlerinde de %22’lik bir artışla 21,45 milyar dolara ulaştı.

Diğer bir haberde PayPal, P2P uygulaması Venmo tarafından ‘yetkisiz fon transferleri ve tahsilat süreçleri’ iddiasıyla Tüketici Finansal Koruma Bürosu’ndan Sivil Soruşturma Talebi (CID) aldı. Soruşturmada Venmo’ nun belgeleri ve mali işlem kayıtlarını tüketici izleme örgütüne teslim etmesi gerekecek.

Kaynak : https://www.finextra.com/newsarticle/37425/paypal-quits-competitive-indian-payments-market

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Hakkında esgec.com

Check Also

Cyberpunk 2077 En iyi Modlar

0 (0) Bir milyon anlık oyuncuya ulaşan Cyberpunk 2077 için modlar yapılmaya başlandı. Oyun keyfinizi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir