On Beş Yıllık Cashplus, İngiltere’nin En Yeni Rakip Bankası Oldu.

0
(0)

İngiltere’deki işletmelere dijital bankacılık servisleri sunan köklü bir fintech firması olan Cashplus, İngiltere bankacılık lisansı aldı.

2005’te kurulan İngiltere’nin en yeni bankası, küçük işletmeler ve müşteriler için cari hesap ve kredi hizmetleri sunmaktadır.

İngiltere bankacılık lisansı, Cashplus’a 1,6 milyon müşteriden aldığı 500 milyon sterlinlik mevduatın bir kısmını kredi vermek için kullanma hakkı veriyor. Firma, İngiltere’nin koronadan sonra toparlanmasını desteklemek için İngiltere’deki küçük işletmelere 1 milyar sterlin kredi desteği sağlamayı hedeflediğini söylüyor.
Şirket zaten 640 milyon sterlinden fazla krediye sahip ve yerleşik borç veriyor ayrıca yüklenim yeteneklerini desteklemek için gelişmiş veri tekniklerini kullanıyor.

Ocak ayında, Cashplus, açıklanmayan para karşılığında icount cari hesap portföyünü satın almak adına bir anlaşma imzaladı. Anlaşma beş bin hesabı ve icount’tan Cashplus’a taşınan aylık işlemlerde 2 milyon sterlini kapsamakta. Cashplus, 2020’de 50 milyon sterlin gelir elde etti ve banka rakiplerinin aksine, 2012’den bu yana art arda dokuz yıllık işletme karı kaydetti.

Kurucu ve CEO Rich Wagner : “ 15 yıl önce başladığımızda, büyük bankalarla uğraşırken küçük işletmelerin çektiği acıyı ilk elden yaşadık. Büyük bankalar kapılarını çarparken, biz müşterileri karşılayıp önümüzdeki zor aylarda onlara destek vermek için krediler ve gelişmiş ürünler sunacağız.”

Kaynak : https://www.finextra.com/newsarticle/37401/fifteen-year-old-cashplus-becomes-the-uks-newest-challenger-bank

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Hakkında esgec.com

Check Also

Cyberpunk 2077 En iyi Modlar

0 (0) Bir milyon anlık oyuncuya ulaşan Cyberpunk 2077 için modlar yapılmaya başlandı. Oyun keyfinizi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir