NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti Nisan’da Piyasaya Sürülebilir

NVIDIA’nın bir müddettir üzerinde çalıştığı GeForce RTX 3080 Ti modeli hakkında bugüne kadar birçok argüman ortaya atıldı. Ortaya atılan bu tezlerle bir arada birinci evvel 20 GB VRAM ile birlikte geleceği söz edilen modelin, daha sonrasındaysa 12 GB GDDR6X belleğe sahip olacağı belirtildi. Bugün ise bu tezlere bir yenisi daha eklendi.

Çin menşeli MyDrivers tarafınca paylaşılan bilgilere nazaran, RTX 3000 ailesinin yeni üyesinin Nisan ayında piyasaya sunulabileceğini görmekteyiz. Şimdilik, NVIDIA cephesinden resmi bir açıklama gelmedi. Fakat şirkete yakın kaynaklar yeni kuşak ekran kartının Nisan ayında piyasaya sunulacağına kesin gözüyle bakıyorlar.

Tıpkı vakitte yayınlanan raporda 3080 Ti modelinin özellikleri hakkında da kimi bilgilere yer veriliyor. Bu kısımdaysa yeni kuşak ekran kartının 12 GB GDDR6X belleğe sahip olacağını söz ediliyor. 384-bit bellek bilgi yolu arayüzüne de mesken sahipliği yapacağı söylenen ekran kartının, ayrıyeten 10.240 CUDA çekirdekli bir GA102 GPU‘yu da bünyesinde barındıracağı varsayım ediliyor.

Fiyatlandırma konusunda da RTX 3080 ile RTX 3090‘ın ortasına pozisyonlandırılması beklenen modelin, yaklaşık 999 dolarlık bir fiyat etiketiyle de satışa sunulacağı paylaşılan bilgiler ortasında yer alıyor.

NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti Nisan’da Piyasaya Sürülebilir yazısı ilk önce Oyuncu Haber üzerinde ortaya çıktı.

Hakkında esgec.com

Check Also

Brawl Stars Kill You (ᵏⁱˡˡᵧₒᵤ) Nasıl Yazılır? 2021

Brawl Stars Kill You Nasıl Yazılır? soruları oyuncuların isimlerini şekilli hale getirmek istediklerinde sordukları sorular …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir