Microsoft, Discord’u Satın Almak İçin Geri Sayıma Geçti

Bu hafta içerisinde Microsoft‘un, oyuncuların son periyottaki gözdesi Discord’u almak istediği haberlere yansımıştı. Dün Wall Street Journal’ın yayınladığı habere bakılırsa da, bu satın alım için çok fazla beklememiz gerekmeyecek. WSJ, Microsoft’un satın alımı Nisan ayı içerisinde bitirmeyi planladığını söylüyor.

Habere nazaran bu satın alım, Microsoft’a 10 milyar doların üzerinde bir bedele mal olacak. Microsoft yetkilileri ve Discord cephesi ortasındaki özel görüşmelerin devam ettiği belirten WSJ, Discord’un yeni sahibinin Microsoft olması için artık günlerin sayıldığının altını çiziyor.

Şayet Microsoft Discord’u satın alırsa, bu satın alım şirket tarihindeki en büyük ataklardan biri olacak. Microsoft son büyük satın alımını, 2016 yılında LinkedIn’i bünyesine katarak yapmıştı.

Discord Nedir?

Discord, genel olarak bir sohbet platformu / uygulaması biçiminde tanımlanabilir. Ancak onu farklı kılan, ekseriyetle çevrimiçi oyun oynayan oyuncular tarafından kullanılması. Bu da Discord’u, oyun dünyası için kıymetli bir platform haline getiriyor.

Microsoft, Discord’u Satın Almak İçin Geri Sayıma Geçti yazısı ilk önce Oyuncu Haber üzerinde ortaya çıktı.

Hakkında esgec.com

Check Also

Brawl Stars Kill You (ᵏⁱˡˡᵧₒᵤ) Nasıl Yazılır? 2021

Brawl Stars Kill You Nasıl Yazılır? soruları oyuncuların isimlerini şekilli hale getirmek istediklerinde sordukları sorular …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir