Kripto Paraların Toplam Değeri 1.13 Trilyon Amerikan Dolar

0
(0)

CoinMarketCap internet sitesinden alınan verilere göre; kripto para piyasasının toplam değeri 1.13 Trilyon Amerikan Doları. Bu durum yeni bir rekor demek! Kripto paralar, Aralık 2018’deki “kripto kışından” sonra en yüksek değerlerini gördüler.

Söz konusu olan piyasa rekorunun kırılmasındaki büyük etkenlerden biri De-Fi teknolojisi. “Merkeziyetsiz Finans”, dijital para sektörüne yeni bir soluk getirdi ve yatırımcıları kendisine çekti. Bunun yanı sıra, kurumsal yatırımcıların da bu piyasada boy göstermeleri ve yatırım amaçlı alım yapmaları, yükselişin bir diğer sebebi olarak gösteriliyor.

Kripto paraların finansal değerlerinin yükselmesinin yanı sıra itibari para birimlerinin ve hatta altının değerinde azalma gözlemleniyor. Bu ikilinin ters oranlı fiyat çizgisi çizeceği aşikar çünkü aynı anda ikisini birden “mutlu etmenin” bir yolu yok.

Kripto para birimlerinin toplam değeri yeni rekorlara koşuyor ve bu yükselişin başını iki dijital para birimi çekiyor. Bunlar; Bitcoin ve Ethereum. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki dominasyonu %69’lardayken Ethereum söz konusu biyasanın yaklaşık %13,5’lik bir bölümüne karşılık geliyor. Yalnızca iki kripto para birimi, tüm piyasanın yaklaşık %82,5’lik dilimini oluşturuyor.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Hakkında esgec.com

Check Also

Cyberpunk 2077 En iyi Modlar

0 (0) Bir milyon anlık oyuncuya ulaşan Cyberpunk 2077 için modlar yapılmaya başlandı. Oyun keyfinizi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir