Google Earth Taşınabilir İçin Vakit Makinesi Özelliği Geliyor

Google Earth, çok uzun yıllardır birçok kullanıcı tarafından tercih edilen bir uygulama. Uygulamanın masaüstü sürümü olan Google Earth Pro, WEB sürümü ve taşınabilir sürümüne nazaran daha fazla özelliği barındırmasıyla dikkat çekiyor. Sürümler ortasındaki bu farkları kapatmak için çalışan Google, taşınabilir sürümüne bir vakit makinesi özelliğini getirmek için kolları sıvadı. Kullanıcıların taşınabilir aygıtlarda da olmasını çok istediği özelliklerden biri olan vakti geri alma ve geçmiş yılların uydu imgelerini denetim etme seçeneği çok yakında taşınabilir kullanıcılar için de mümkün olacak.

Kyler Jeffrey isimli bir YouTuber, Google Earth’ün Android sürümünün bâtın ayarlarında bu bilhassa ilgili bir görüntü yayınladı. Bu durum, özelliğin şimdi deneme kademesinde olduğu manasına geliyor. Lakin ne yazık ki olağan bir kullanıcının bu özelliğe direkt erişebileceği bir yol şimdi yok. Şimdilik Google Earth’ün bilinmeyen ayarlarına erişebilen kullanıcıların kullanabildiği yeni özelliğin, çok yakın bir vakitte tüm kullanıcılar için faal hale geleceğini söyleyebiliriz.

Kullanıcılar, güncelleme yayınlandıktan sonra Google Earth uygulaması üzerinden 1930’lu yıllara kadar geri gidebilecekler. Lakin vakitte geri gitmenin hudutları, incelenen bölgeye nazaran farklılık gösterebilir. Bunun yanında Google Earth, bölgenin yıllar içerisinde nasıl geliştiğini ve değiştiğini gösteren bir vakit atlama özelliğini de beraberinde getiriyor. Bu sayede kullanıcılar, geçmiş imajlar ile günümüz imgelerini karşılaştırma fırsatı buluyor ve enteresan birtakım tecrübeler elde edebiliyor. Fakat şunu da belirtmekte yarar var, çok eski tarihli imgeler ABD dışındaki bölgelerde maalesef pek de sağlıklı datalar sunamayabiliyor.

Son olarak, Google Earth’ün taşınabilir versiyonu için bu özelliğin ne vakit yayınlanacağı ile ilgili şimdi bir bilginin olmadığını belirtelim.

Google Earth Taşınabilir İçin Vakit Makinesi Özelliği Geliyor yazısı ilk önce Oyuncu Haber üzerinde ortaya çıktı.

Hakkında esgec.com

Check Also

Brawl Stars Kill You (ᵏⁱˡˡᵧₒᵤ) Nasıl Yazılır? 2021

Brawl Stars Kill You Nasıl Yazılır? soruları oyuncuların isimlerini şekilli hale getirmek istediklerinde sordukları sorular …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir