Facebook’tan İlginç Kampanya: Facebook ya da Instagram Hesabını Kullanmayı Bırak, 120 Dolar Verelim!

0
(0)

Popüler sosyal medya araçlarından Facebook, sosyal medyanın seçimler üzerinde nasıl bir etki yaptığını araştırabilmek için yeni bir çalışma başlattı.

ABD basınında yer alan bir habere göre, Facebook ABD vatandaşları arasından seçtiği Instagram ve Facebook kullanıcıları için 120 dolara kadar ödeme yapacak. Kullanıcıların bu parayı alabilmesi için yapması gereken tek bir şey var, o da Facebook yada Instagram hesaplarını kullanmayı bırakmak.

Facebook Hesabından Vazgeçene Para Ödemesi Yapacak

Facebook, ABD’deki seçim yarışının yaklaştığı bugünlerde kendi bünyesinde birtakım değişiklikler yapıyor. Daha önce seçimlere müdahil olduğu iddia edilen Facebook, bu iddia sebebi ile çok zor günler geçirdi. Aynı iddiaların muhatabı olmamak için çalışan şirket, bu sebeple önlemler alırken aynı zamanda da akademik çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Bu akademik çalışmalardan bir de sosyal medyanın seçimler üzerinde nasıl bir etkisi olduğuna dair. Araştırmaya dahil olacak kişiler ise oldukça şanslı gibi görünüyor.

New York Post’un yayınladığı habere bakılırsa Facebook, sosyal medyanın seçimler üzerinde nasıl bir etki oluşturduğuna dair ABD sınırları içinde bir akademik çalışma yürütecek. Çalışmaya göre, ABD’de yaşayan yetişkinler içinden Facebook ve Instagram kullanıcıları belirlenecek. Belirlenen kullanıcılara Facebook ya da Instagram’dan bir davet bildirimi ulaşacak. Bildirimi alan kullanıcılar çalışma çerçevesinde bir anket dolduracak veya Facebook, Instagram gibi hesaplarına bir süreliğine veda ediyor olacak. Bunun karşılığında ise kullanıcılar Facebook’tan 120 dolara kadar bir ödeme alacak.

Facebook, gerçekleştirilecek olan bu araştırmaya 200 bin ile 400 bin kişilik bir katılım bekliyor. Facebook sözcüsü Liz Bourgeois konuya ilişkin şu cümleleri sarf etti: ”Bu ödeme, bu tür akademik araştırmalar için oldukça standarttır” diyor.

Çalışmaya dair sonuçlar ise önümüzdeki yıl açıklanacak.

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Hakkında esgec.com

Check Also

Yeni Güncelleme Geliyor! Tesla Otomobiller Keçi Gibi ‘Meleyebilecek’!

0 (0) Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden otomobilleriyle ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir