Dogecoin Fiyatı Elon Musk Tweeti Doge Coin Fırladı İlişkisi Bağlantısı Ne Olabilir?

0
(0)

Merhabalar,

Sevgili okuyucularım doge coin 29.30.2021 tarihi ile pumlanıp bir anda değeri düşen bir alt coindir.

Sebebleri arasında elon musk ‘un tweetleri yer almaktadır.

Elonmusk piyasayı çok güzel manüpile edebilen bir kitleye sahiptir ve her tweet sonrasında bir borsada ki hisseler yükselme göstermektedir.

Şahsi görüşlerim ve takiplerime göre elon musk tweetlerinden önce doge coin 3 gün boyunca 0.0200 ve 0.0350 arasında gezinirken bir tweet ile tekrar pumplanıp yükselişe geçmiştir.

Bunu gören küçük yatırımcılar balıklama atlayarak para kazanma hevesi ile doge coin alıp %50 sin kaybettiriyor bu %50 ‘yide elon musk kazanıyor..

Tweet öncesinde alttan topluyor dediğimiz olay ile yüklü alımlar yaparak hemen ardından tweet atıp yükseldikten sonra satıp dalga geçmeye baslamaktadır.

 

Geçenler de bir yazıda ve haber söyleyişinde elon musk’un doge hakkındaki yorumları şaka amaçlı yaptıgını itraf etmişti.

En son bugunki pump olayıda düşen fuzenin maliyetlerini kurtarmak için sanırım.

 

DOGE fiyatı bu haberle fırladı

Dogecoin, Elon Musk tarafından yapılan bu paylaşımla değerlenmeye başladı. CoinGecko verilerine göre DOGE, 24 saatlik zaman dilimi içerisinde yüzde 45’ten fazla değer kazandı. Bunun yüzde 18’lik kısmı, 20 dakikalık zaman dilimi içerisinde kaydedildi.

 

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 4 Şubat sabahı Dogecoin (DOGE) ile ilgili bir tweet daha attı. DOGE fiyatı 24 saat içerisinde yüzde 25’ten fazla yükseldi.

2020 yılından beri Dogecoin (DOGE) ile ilgili çeşitli paylaşımlar yapan Elon Musk, bunlara bir yenisini ekledi. Twitter hesabından bir roketin görselini paylaşan Elon Musk bunun altına tek kelimelik bir yorum ekledi: “Doge.”

 

 

DOGE fiyatı saat 10:55 itibarıyla 0.047 dolar seviyesinde. Reddit ve Twitter gibi platformlardaki yatırımcılar, onun 1 dolara kadar yükselip yükselmeyeceğini merak ediyorlar. Elon Musk, fiyattaki bu hareketlilik sonrası 10:57’de yeni bir tweet paylaşıp şu görseli yayınladı:

elon-musk-welcome-twitter-dogecoin-fiyati-doge

Bybt verilerine göre, sadece 1 saat içerisinde 8 milyon dolarlık vadeli DOGE pozisyonu tasfiye oldu. Buna karşılık, aynı zaman dilimi içerisinde tasfiye olan Bitcoin pozisyonları 4.4 milyon; Ether pozisyonları 5.4 milyon dolar değerinde.

“Elon, emin misin?”

Kripto para borsası Huobi’nin sosyal medya ekibi, Elon Musk’ın bu tweetine bir yanıt verip “Emin misin?” şeklinde bir soru sordu. Elon Musk birkaç haftadır bitcoin ve dogecoin gibi kripto paraların fiyatını manipüle etmekle suçlanıyor.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Hakkında esgec.com

Check Also

Bitcoin Düştü mü? Bitcoin Düşme Sebebleri Bitcoin Nasıl Değer Kaybeder | Dolar Düştü

0 (0) Merhaba sevgili okuyucularımız, bitcoin 09.01.2021 – 10.01.2021 tarihleri arasında yani 24 saatlik dilimde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir