Chainlink (LINK/TRY) Teknik Analiz 08.02.2021

0
(0)

Chainlink, kripto para yatırımcılarılarını neredeyse ikiye bölmüş dijital para birimlerinden birisidir. Yatırımcıları bir kısmı söz konusu kripto para birimini uzun vadeli elinde tutmak isterken yatırımcıların diğer kısmı kısa vadeli alım-satım işlemleri için kullanmayı uygun görüyor. Chainlink – Türk Lirası 4 saatlik mum grafik üzerinde 08.02.2021 tarihinde yaptığımız teknik analiz sırasında LINK/TRY 173.85’tir.

LINK TRY
LINK/TRY 4 saatlik mum grafik

Yukarıdaki LINK/TRY 4 saatlik mum grafiğine bakar bakmaz bir adet major bir adet de minor trand çizgisi görebiliyoruz. Bu trend çizgilerinin genele göre daha az eğimli olmasının sebebi LINK/TRY paritesinin almış olduğu işlem miktarı.

Kırmızı ile belirtilen major trend çizgisinin yalnızca en başta iki kere zıplama noktası olarak kullanıldığı gözümüze çarpıyor daha sonra söz konusu çizgi kullanılmayan bir seviye olarak duruyor fakat bu onun işlevini yitirdiği anlamına gelmiyor. Sarı ile belirtilen minor trend çizgisinin, alıştığımız minor trend çizgilerinden daha uzun olduğu aşikar, bu durum zaman geçtikçe onu güçlendiriyor.

Mavi çemberle işaretlenen alandaki indikatörlerin söyledikleri, LINK/TRY fiyatının akıbeti için çok büyük önem arz ediyor. Bu noktada minor trend çizgisine yakınlaşmış olan fiyat, öncesinde hem güçlü satış yutan mum sinyali hem de güçlü alış yutan mum sinyali veriyor. Bunun dışında RSI 70 ile 30 seviyesi arasında seyrediyor fakat bir düşüş gösterdiği aşikar. Ağırlıklı Hareket Ortalama çizgisi de Bollinger Orta Bandı çizgisini yukarı yönlü kesiyor.

İndikatörlerin birbirleriyle zıt sinyaller verdiği bu durumlarda, alım ya da satım yapmak için beklemek daha sağlıklıdır. Çekilmiş olan trend çizgilerinin kırılıp kırılmamasına göre alım-satım işlemi yapılabilir.

Not: Yatırım tavsiyesi değildir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Hakkında esgec.com

Check Also

Cyberpunk 2077 En iyi Modlar

0 (0) Bir milyon anlık oyuncuya ulaşan Cyberpunk 2077 için modlar yapılmaya başlandı. Oyun keyfinizi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir