Apple, Eski iPhone Cihazlarına iOS 12.5.4 Güncellemesi Yayınladı

Apple, birkaç eski iPhone için gelecekteki iOS güncellemelerini bırakmaya karar vermiş olsa da, hala onları umursuyor. Bu nedenle, bazı iPhone’lar ve iPad modelleri için yeni iOS 12.5.4 güncellemesi yayınladı. Yeni güncelleme öncelikle önemli güvenlik güncellemeleri eklemek içindir ve herkes için önerilir. 

Bu güvenlik güncellemeleri, bellek bozulmasını ve WebKit’i etkileyen birkaç güvenlik açığını düzeltmeye yöneliktir. İşte ayrıntılara bir göz atın. 

iOS 12.5.4 şimdi kullanıma sunuluyor

Yeni iOS güncellemesi, ASN.1 kod çözücüde bir bellek bozulması sorununun bulunması sorununu düzeltir. Bu kusur, rastgele kod yürütülmesine yol açan “kötü amaçlı hazırlanmış bir sertifikanın” işlenmesine yol açtı. Etkilenen kod, güncellemenin bir parçası olarak kaldırıldı. 

Sonra ele alınan iki WebKit sorunu vardı. Daha iyi durum ve bellek yönetimi ile sıralanmış iki bellek bozulması sorunu vardı. Apple, bu WebKit sorunlarının her ikisinin de istismar edilmiş olabileceğinin farkındadır.

iOS 12.5.4, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air, iPad mini 2, iPad mini 3 ve iPod touch (6. nesil) için kullanıma sunuldu. Bunlar, piyasaya sürüldüğünde iOS 13 güncellemesini almayan cihazlardı.

Bu, Mayıs ayında yayınlanan son iOS 12.5.3 güncellemesinden sonra geliyor. Bu güncelleme ayrıca WebKit sorunları için bazı güvenlik düzeltmeleri de getirdi.

Apple şu anda, yakın zamanda sonuçlandırılan WWDC 2021’de tanıtılan iOS 15’te. En son güncelleme, daha iyi bildirimler paneli, yeni Odak modu ve FaceTime için yeni özellikler dahil olmak üzere tonlarca yeni özellik getiriyor. Kamera uygulamasında Canlı Metin özelliği, Safari tarayıcısının yeni özellikleri ve daha fazlasını içeren değişiklikler var. Tüm bunlar, önemli güvenlik özellikleriyle birlikte gelir.

iOS 15, en yeni iPhone 12 serisi, iPhone 11 serisi, iPhone X serisi ve hatta altı yaşındaki iPhone 6S için piyasaya sürülecek.

Apple, Eski iPhone Cihazlarına iOS 12.5.4 Güncellemesi Yayınladı yazısı ilk önce Cepofisi.com ! üzerinde ortaya çıktı.

Hakkında esgec.com

Check Also

Elektrik Süpürgelerinde “Turbo Başlık Özelliği” Ne İşe Yarar?

Herkese Merhaba. Bu yazımızda sizlere elektrik süpürgelerinde sıkça karşılaştığımız “Turbo Başlık Özelliği” hakkında kısaca bilgi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

smm panel instagram takipçi satın al