Adobe Üstün Resolution Aracı, İmgeleri 4 Kat Büyütebiliyor

Adobe, Muhteşem Resolution (Süper Çözünürlük) isimli yapay zeka dayanaklı aracı ile fotoğraf çözünürlüğü artırmayı büsbütün yesyeni bir düzeye taşıyor. Camera Raw 13.2 sürümünde mevcut olan özellik Lightroom ve Lightroom Classic uygulamaları için de sunulacak.

Adobe bu özelliklerinin imgenin sertliğini korurken rastgele bir fotoğraf çözünürlüğünü 4 katına çıkarabileceğinin altını çiziyor. Ek olarak, teknolojinin daha güzel dijital yakınlaştırma oluşturmak için uyarlanabileceği de ima edilmiş.

Teknoloji bir imgenin ölçeğini yükseltmenin getirdiği bulanıklığın genelini hafifletmek için makine tahsilini kullanıyor. Yapay zeka, çentikleri bikübik tekrar örneklemeden ve ince detayların üzerine yazmadan çok daha yeterli doldurabiliyor ve düzeltebiliyor. Bu yapay zekanın 1 milyon düşük ve yüksek çözünürlüklü fotoğraf ile eğitildiği tabir ediliyor. Örnekler ortasında çiçekler, ağaçlar, kumaş desenleri, çatı kaplama ile başka doğal ve insan üretimi objelerin yer aldığı da paylaşılanlar ortasında. Böylelikle yüksek çözünürlüklü örnekleri düşük çözünürlüklüler ile karşılaştırıp manzarayı tekrar boyutlandırmak için hangi piksellerin ayarlanması ve eklenmesi gerektiğini öğreniyor.

Aracın en yeterli Bayer yahut X-Trans raw belgeleriyle çalıştığını lakin 500 megapiksele kadar .jpg, .png ve .tiff formatlarını desteklediğini de belirtelim. Sonuçlar ise Photoshop‘ta düzenlenebilir Dijital Negatif (.dng) olarak sunuluyor.

Özellik sertliği korurken, büyütmenin süratli ve kolay bir yolunu sunmasıyla araç kutusunda olmazsa olmaz bir araç haline gelecek üzere gözüküyor.

Adobe Üstün Resolution Aracı, İmgeleri 4 Kat Büyütebiliyor yazısı ilk önce Oyuncu Haber üzerinde ortaya çıktı.

Hakkında esgec.com

Check Also

Brawl Stars Kill You (ᵏⁱˡˡᵧₒᵤ) Nasıl Yazılır? 2021

Brawl Stars Kill You Nasıl Yazılır? soruları oyuncuların isimlerini şekilli hale getirmek istediklerinde sordukları sorular …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir