Yeni GIF Koleksiyonu, 2. Dünya Savaşının Trajik Yüzünü Gözler Önüne Seriyor

Kansas City’deki Ulusal Birinci Dünya Savaşı Müzesi‘nin yayınladığı yeni Birinci Dünya Savaşı GIF’leri koleksiyonu, o devrin askerlerine, hemşirelerine ve alçak gönüllülük ve olağanlık anları arayan beşerlerine büyüleyici bir bakış sunuyor. Genelde komik anları belgelemek ve kısa bildirilerde göndermek için kullanılan GIF’ler, bu sefer tarihin acı verici bir devrini canlandırmak için kullanılıyor.

Ulusal Birinci Dünya Savaşı Müzesi’nin yayınladığı kapsamlı GIF koleksiyonundaki GIF’ler, Birinci Dünya Savaşı’nın hem trajik, hem de şaşırtan yüzünü gözler önüne sermeyi amaçlıyor. Ayrıyeten bu GIF’lerin, savaşın yüzünü yeni jenerasyonlara aktarması da planlanıyor.

Müzenin eğitim küratörü Lora Vogt, “bu GIF koleksiyonu, eğitime beklenmedik bir katman eklemenin ve yeni izleyicilerle irtibat kurmanın şahane bir yolu” diyor.

Bir örneğini çabucak üstte görebileceğiniz GIF’ler, tanınan GIF sitesi GIPHY üzerinde de yayınlanmış durumda. Koleksiyonun tamamına ulaşmak için

Yeni GIF Koleksiyonu, 2. Dünya Savaşının Trajik Yüzünü Gözler Önüne Seriyor yazısı ilk önce Oyuncu Haber üzerinde ortaya çıktı.

Hakkında esgec.com

Check Also

Brawl Stars Kill You (ᵏⁱˡˡᵧₒᵤ) Nasıl Yazılır? 2021

Brawl Stars Kill You Nasıl Yazılır? soruları oyuncuların isimlerini şekilli hale getirmek istediklerinde sordukları sorular …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir