Xiaomi kamera ile kalp ritmi ölçecek! Bunu da yaparsan…

 Xiaomi kamera ile kalp ritmi ölçecek! Bunu da yaparsan…
Okunuyor Xiaomi kamera ile kalp ritmi ölçecek! Bunu da yaparsan…
0
(0)

Xiaomi kamera uygulaması ile kalp ritmini ölçmek için çalışmalara başladı. Güncelleme ile kalp atışınızı kolayca ölçebileceksiniz.

Xiaomi MIUI 11 güncellemesi ile adım takibi için Mi Health adlı yeni bir uygulama tanıtmıştı. Yepyeni özellikler ile gelen MIUI 12 arayüz güncellemesi ile Xiaomi; Mi Health’e uyku takibi, antrenmanlar ve horlama ve konuşmayı algılama yeteneği dahil diğer aktiviteler gibi daha fazla işlevsellik eklemişti. Çinli teknoloji devi şimdi yeni bir güncellemeyle, Mi Health’e yeni bir özellik daha ekliyor. Mi Health uygulamasının son güncellemeyle Xiaomi kamera ile kalp ritmini doğru bir şekilde ölçeceğini açıkladı.

 

Kalp atış hızını ölçmek için Mi Health uygulaması, cihazın kamerasını ve LED flaşını kullanıyor. Mi Health, kalp atış hızını ilk kez ölçerken kamerayı kullanmak için diğer uygulamalar gibi izin isteyecek. Kullanıcıların, kalp atış hızı tespiti için kamerayı ve flaşı işaret parmağı ile tamamen kapatması gerekecek.

Yaklaşık 15-20 saniye süren işlem tamamlanana kadar kullanıcıların kamera ve flaştan parmağını hareket ettirmemesi isteniyor. Bu süre zarfı dolduktan sonra kalp atış ritmi kullanıcıya sunulacak.

Xiaomi kamera

Kullanıcılardan işlem tamamlanır tamamlanmaz durumu seçmelerini istenecek. Kullanıcılar Genel durum, Dinlenme durumu ve Egzersiz sonrası durumları arasında seçim yapabilecek. Görünüm raporunu tıkladıktan sonra, kullanıcılara, bölgeyi ve kalp atış hızınızın bulunduğu durumu da söyleyen rapor gösterilecek.

OTA üzerinden sunulacak olan Mi Health 2.7.4 sürümü hemen hemen tüm Xiaom, Redmi ve POCO telefonları ile çalışacak. Eğer güncellemeyi beklemek istemiyorsanız buradan Mi Health 2.7.4 güncellemesini APK. olarak indirebilirsiniz.

Xiaomi kamera ile kalp ritmi ölçecek! Bunu da yaparsan… yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın