Son Haberler

Wild Rift Nasıl Oynanır? Wild Rift Rehberi

0
(0)

Leguae of Legends’in mobil verisyonu olan Wild Rift, son günlerin en çok konuşulan oyunu haline geldi. Tüm mobil oyunseverler Wild Rift nasıl oynanır diye merak ediyor. Oyunun, Legue of Legends’e çok benzemesi hem beğeniliyor hem de telefonda aynı keyif alınabilecek mi merak ettiriyor.

Oyun henüz yeni olduğu için birçok oyuncu, oyun hakkında detaylı bir bilgiye sahip değildir. Wild Rift oynanışı hakkında çeşitli bilgi yayınları yapılsa da tüm bilgilerin bir arada bulunduğu Wild Rift rehberi çok fazla bulunmuyor. Wild Rift rehberi niteliğindeki bu yazımızda oyun hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulabileceksiniz.

Wild Rift Nasıl Oynanır?

Wild Rift, Türkiye’de kullanıma açıldı. Artık oyuncular uygulama mağazasına giderek oyunu indirebiliyor. Daha önce League of Legends oynamış kişiler Wild Rift’e adapte olmakta zorlanmazken oynamamış kişiler oldukça zorlanıyor. Oyunun kendine has birçok dinamiği olduğu için nerede ne yapması gerektiğini bilemiyorlar.

Wild Rift nasıl oynanır bilmeyen kişiler rastgele olarak maçlara giriyor ve hiçbir şey yapamadan yenilgiye uğruyor. Hiçbir oyuncunun bu durumu yaşamasını istemeyiz. Bu nedenle oyuna yeni başlayacak kişilerin Wild Rift rehberi olan bu yazımızı sonuna kadar okumasını şiddetle tavsiye ederiz.

Wild Rift Kaç Kişiyle Oynanır?

Wild Rift, iyi bir takıma en fazla ihtiyaç duyacağınız oyundur diyebiliriz. 5V5 olan bu oyunda 2, 3, 4 ve 5 kişilik takımlar kurulabiliyor. Var olan takım sayısına göre rakip takımla eşleştiriliyor ve kıyasıya mücadele başlıyor.

Wild Rift Oyun Modları

Oyun modlarını öğrendiğinizde Wild Rift nasıl oynanır az çok öğrenmiş olacaksınız. Artık oyunda rastgele olarak maçlara girmeyeceksiniz, hangi modda oynamak istiyorsanız ona göre seçim yapacaksınız. Wild Rift’te 4 tane oyun modu bulunur ve isimleri şöyledir;

  • Ranked
  • Normal: PVP, CO-OP VS. AI
  • Antrenman: Eğitim, Pratik Yapma
  • Özel: Kör Seçim, Taslak Seçim

Ranked modunda, sıralamınızı yükseltmek için rekabetçi bir oyunun içine girmiş olursunuz. Maçta başarılı olursanız sıralamanız yükselir, başarısız olursanız sıralamanız düşer.

Normal’de PVP veya CO-OP VS. AI modlarından birini seçebilirsiniz. PVP modunda bildiğimiz PVP maçlar yapılırken, CO-OP VS. AI’da botlara karşı savaşılır. Oyuna ilk başladığınızda CO-OP VS. AI modunda botlarla oynayıp kendinizi geliştirmeye çalışabilirsiniz. Böylece Wild Rift nasıl oynanır iyice öğrenmiş olursunuz.

Antrenman modu oyuncuların eğitim ve pratik yapabilmesi için oluşturulmuştur. Bu modda şampiyonları deneyebilir, yeni stratejiler geliştirebilirsiniz. Burada öğrendiğiniz bilgileri diğer modlarda uygulayabilirsiniz.

Özel mod, oyunun en özgür modudur. Bu modda isterseniz 9 kişi oynayabilirsiniz, isterseniz teke tek maç yapabilirsiniz. Hatta ofis turnuvaları denilen takımlar arası mücadeleler düzenleyebilirsiniz. Özel modda seçimler size bağlıdır, istediğiniz gibi oyunlar düzenleyebilirsiniz.

Wild Rift Koleksiyon Nedir?

Wild Rift nasıl oynanır genel hatlarıyla anlattığımıza göre, şimdi hep beraber oyunda kullanacağınız ögelerden bahsedelim. Oyunda koleksiyon kısmına girdiğinizde

  • şampiyonlar
  • görünümler
  • kişiselleştirme
  • emoteler

bölümlerini görüsünüz. Bunların ne işe yaradığınız anlamadan Wild Rift nasıl oynanır tam olarak kavrayamazsınız. Şampiyonlar bölümünde maçlarda kullanabileceğiniz şampiyonlar bulunur. Şampiyonların seviyelerini, kullanım sıklığınızı burada görebilirsiniz. İstediğinizin seviyesini yükseltmeye çalışabilirsiniz.

Görünümler yani skinler, oyunda sahip olduğunuz her ögenin dış görünüşünü veya kaplamasını barındırır. Kişiselleştirme bölümünde oyunda sevmediğiniz efektleri kapatabilirsiniz. Çeşitli eşyaları özel animasyonlarla değiştirebilirsiniz. Emoteler bölümünde var olan emotelerinizi görebilirsiniz.

Wild Rift Teçhizatlar Nedir?

Wild Rift nasıl oynanır öğrenirken mutlaka teçhizatları da öğrenmelisiniz. Teçhizatlar oyunda kullandığınız eşyaları, rünleri ve yetenekleri şampiyonlara göre düzenleyebileceğiniz kısımdır. Teçhizatları tek tek düzenlemek istemeyenler için “önerilenler” butonu bulunur. Oyunda yeniyken önerilen teçhizatları kullanabilirsiniz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Hakkında esgec.com

Check Also

Hindistan, Kripto Para Birimlerini Yasaklamayı Planlıyor

0 (0) Hindistan Parlamentosu, gelecek bütçe oturumunda özel kripto para birimlerini yasaklamayı öneren bir tasarıyı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir