VALORANT Yoru nasıl oynanır?

0
(0)

VALORANT beşinci düellocusu için Yoru nasıl oynanır? Yeni ajanın yeteneklerinden en iyi şekilde yararlanabilmeniz için Yoru rehberi hazırladık.

VALORANT’ın yeni sinsi karakteri Yoru düşmanlarınızın dikkatini dağıtmak için kullanabileceğiniz harika yeteneklere sahip. VALORANT bölüm 2 ile gelen önemli yeniliklerden bir tanesi olan Yoru boyutlararası geçiş yapabiliyor. İyi bir yoru oyuncusu dereceli oyunlarda işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

VALORANT Yoru Yetenekleri

Yeni ajan Yoru tek kelimeyle inanılmaz bir karakter. Sahte ayak sesleri, boyutlararası geçiş, ışınlanma ve flaş yetenekleri ile rakibinizin dikkatini dağıtabilirsiniz.

Fake At (Q)

Fake At yeteneğiniz sayesinde rakiplerinizde farklı bir yere gidiyormuş düşüncesi yaratabilirsiniz.

Bu yetenek iki farklı şekilde kullanılabiliyor. Birincisi sağ tuşa bastığınızda yeteneği hedeflediğiniz yere bırakıp daha sonra aktifleştirebiliyorsunuz. İkincisi ise direkt olarak yanıltıcı ayak izleri baktığınız yönde ilerliyor.

VALORANT Yoru nasıl oynanır
VALORANT Yoru nasıl oynanır

Kör Nokta (E)

Oyundaki bazı ajanlarda olduğu gibi Yoru da flash yeteneğine sahip. Ancak Yoru’nun flash yeteneğini diğerlerinden ayıran bir özellik var. Flash yeteneği herhangi bir zeminden sektirdiğiniz takdirde parlıyor. Eğer yeteneği hiçbir yere sektirmeden direkt havaya atarsanız parlamadan kaybolduğunu göreceksiniz.

Flash yeteneğinden en fazla iki adet satın alabilirsiniz.

Bu yeteneğe alışmanız biraz zaman alabilir takım arkadaşlarınızı kör etmemeye özen gösterin. 😉

Çat Kapı (C)

Çat Kapı yeteneği ile istediğiniz bir noktaya daha sonra ışınlanmak için bir portal bırakabilirsiniz. Bir önceki yetenek gibi bu da iki farklı şekilde kullanılabiliyor.

Eğer sol fare tuşuna basarsanız ışınlanma portalı baktığınız yönde sabit hızda ilerliyor. Bu şekilde kullanırsanız sıkıştığınız bir pozisyondan rahatça kurtulabilirsiniz. İkinci kullanım şeklinde ise sağ fare tuşuna bastığınızda portal direk olarak hedeflediğiniz yere bırakılıyor.

2 öldürme ile tekrardan yeteneği kazanabilirsiniz.

Boyutlararası Geçiş (X)

Yoru’nun ulti yeteneği boyutlararası geçiş. Bu yeteneği kullanabilmek için 7 ulti küresine ihtiyacınız var. Yeteneği kullandığınızda görünmez oluyorsunuz. Ultinin süresi bir hayli uzun düşmanlarınızın yerini tespit edebilmek için bolca vaktiniz olacak.

Yeni ajan Yoru’yu beğendiniz mi? Yorum kısmına düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

Espor haberleri, oyun haberleri ve rehberler için wuudia’yı takip etmeye devam edin.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Hakkında esgec.com

Check Also

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde Espor Okuryazarlığı Eğitimleri Başladı

0 (0) Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Espor ve Ekonomisi Uygulama ve Araştırma Merkezi, lise öğrencileri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir