Son Haberler

Telegram Grup Arama Nasıl Yapılır?

0
(0)

Herkesin yavaş yavaş Telegram’a geçtiği şu günlerde, WhatsApp’tan kullanıcıların alışık olduğu özellikler Telegram’da aranıyor. Bu özelliklerden biri de Telegram grup arama özelliğidir. Son dönemlerde WhatsApp’da çok yaygınlaşmış olan grup arama özelliği, kullanıcılar tarafından bir hayli seviliyor.

Pandemi sebebiyle herkesin birbirinden uzak kaldığı ve iletişimin tamamen sanal ortama taşındığı bu günlerde grup olarak görüntülü arama yapabilmek herkesin hayatını kolaylaştırıyor. Bu nedenle Telegram kullanmaya başlayan herkes Telegram grup arama nasıl yapılır merak ediyor.

Telegram Grup Arama Nedir?

Grup araması, herhangi bir sesli veya görüntülü aramaya birden fazla kişi dahil edebilmektir. Genellikle bir arama gerçekleştirilir ve yukarıda bulunan ekleme sembolüne tıklayarak yeni kişiler konuşmaya dahil edilir. WhatsApp bu özelliği öncelikle sadece sesli arama için getirmişti. Kullanıcılar grup olarak konuşmayı beğenip kullanmaya başlayınca görüntülü arama özelliğini de getirmişti. 

WhatsApp sesli grup araması tüm grubun katılımını desteklerken görüntülü grup araması yalnızca 8 katılımcıya kadar destekliyor. Telegram grupları çok kalabalık ve yüksek kapasiteli olduğu için grup arama özelliği bulunmaz. Telegram’da 200.000 kişiye varan gruplar olduğu için böyle bir özelliğin olmaması şaşırtıcı değildir.

Telegram Grup Arama Nasıl Yapılır?

Telegram grup arama özelliği maalesef henüz uygulamada bulunmuyor. Yani Telegram’dan grup olarak arama gerçekleştiremezseniz. Yalnızca bireysel aramalar yapabilirsiniz. Yakın zamanda platforma bu özellik eklenir mi bilinmiyor. Geliştirici ekip tarafından bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.

Geliştirici ekip, Türk kullanıcıların hızla Telegram kullanmaya başlaması sebebiyle teşekkür etmişti ve eksiklerini en kısa zamanda gidereceklerini belirtmişti. Eğer kullanıcılar tarafından yoğun istek oluşursa grup arama özelliği de eklenebilir. Grup arama özelliğinden önce uygulamada yapılması gereken başka şeyler olsa da belirli bir süre sonra bu özellikte eklenmiş olur.

Telegram’da Arama Nasıl Yapılır?

Telegram grup arama yapamasanız da normal arama yapabilirsiniz. Telegram arama şu şekilde yapılır:

  • Öncelikle Telegram’da aradığınız kişinin sohbetine girin.
  • Ardından sağ üst köşede bulunan üç nokta sembolüne tıklayın.
  • Buradan isteğinize göre sesli aramanın veya görüntülü aramanın üzerine tıklayın.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Hakkında esgec.com

Check Also

Hindistan, Kripto Para Birimlerini Yasaklamayı Planlıyor

0 (0) Hindistan Parlamentosu, gelecek bütçe oturumunda özel kripto para birimlerini yasaklamayı öneren bir tasarıyı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir