Snapdragon 8cx tanıtıldı! Laptoplar şaha kalkacak!

 Snapdragon 8cx tanıtıldı! Laptoplar şaha kalkacak!
Okunuyor Snapdragon 8cx tanıtıldı! Laptoplar şaha kalkacak!
0
(0)

Qualcomm, laptoplar için geliştirmiş olduğu 5G destekli Snapdragon 8cx yonga setini tanıttı. Geleceği ARM şekillendirecek gibi görünüyor.

Qualcomm IFA 2020 etkinliğinde en gelişmiş ve verimli bilgi işlem platformu olan Snapdragon 8cx Gen 2 5G yonga setini tanıttı. Laptoplar için geliştirilen bu yonga seti daha iyi performans, daha uzun pil ömrü, 5G bağlantısı, kurumsal düzeyde güvenlik ve AI hızlandırma ile gelişmiş kamera ve ses teknolojisi sunuyor.

 

Qualcomm’un yeni yongası rakip çözümlere göre yüzde 50 daha fazla sistem genelinde performans ve pil ömrü vaat ediyor. Ayrıca hem Sub-6 GHz hem de 5G mmWave aracılığıyla 5G bağlantısı sunuyor ve Wi-Fi 6’yı destekliyor.

Qualcomm Aqstic yankı engelleyici ve gürültü bastırma (ECNS) teknolojisi, Qualcomm 4K HDR ve 32 Megapiksel‘e kadar kamera desteği ile mobil kamera teknolojisini etkinleştiren Spectra ISP, tek bir Type C kablosuyla bir bağlantı istasyonuna çift 4K ekran desteği de bu yongada yer alıyor.

Snapdragon 8cx

2021’de tanıtılacak olan laptop modellerinde kullanılması planlanan yeni yonga setin ARM tabanlı olması büyük bir avantaj sunacak. Hem Windows hem de ChromeOS için geliştirilen yeni yonga seti Apple’ın Apple Silicon yonga setine büyük bir rakip olacak gibi görünüyor.

Mobil uygulamaların yaygınlaşması ile dizüstü platformlar da bu furyaya ayak uyduracak. Geliştiriciler ilerleyen yıllarda laptoplar  ve masaüstü platformlar için daha rahat ve verimli uygulama geliştirebilecek.

Snapdragon 8cx tanıtıldı! Laptoplar şaha kalkacak! yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın