antalya escort

Samsung beklenmedik bir karar ile üretim tesisini satıyor!

 Samsung beklenmedik bir karar ile üretim tesisini satıyor!
Okunuyor Samsung beklenmedik bir karar ile üretim tesisini satıyor!
0
(0)

Samsung OLED ekranların çıkmasıyla birlikte Çin’de yer alan LCD üretim tesisini TCL firmasına satıyor ve sadece OLED ekran üretimine yoğunlaşacak.

Özellikle ürettiği akıllı telefonlar ile ön plana çıkan Samsung‘un asıl üretim alanı ekran teknolojileridir. Güney Koreli teknoloji devi Samsung beklenmedik bir şekilde Çin‘de bulunan LCD üretim tesisini TCL firmasına satıyor. Günümüzde OLED ekranların kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte LCD üretimi ilerleyen dönemde azalma eğilimine girecektir. Samsung‘un LG ile birlikte dünyadaki OLED ekran pazarının yüzde doksanına sahip olduğu biliniyor. Yüzde doksanlık payın büyük bölümü Samsung‘a ait. OLED ekranların üretimine yoğunlaşan Samsung‘un LCD üretimini yaptığı tesis TCL firmasına satılıyor. Fabrikada üç adet 8,5. nesil üretim hattı ve bir adet 11. nesil üretim hattı bulunuyor. Fabrika, çoğu monitör ve TV için olmak üzere Samsung’un toplam LCD paneli miktarının %27’sini üretti.

Samsung bu satıştan 1,8 Milyar dolar alacak

Yapılan anlaşmaya göre LCD üretim tesisi TCL bünyesindeki CSOT şirketine geçmiş olacak. Tesisin yüzde 60’ı direkt olarak CSOT’a devredilirken yüzde 10’u TCL firmasına kalan kısmı ise Suzhou hükümetine verilecek. Samsung’un en büyük LCD tesisi artık TCL markası altındaki CSOT için çalışacak. Samsung bu satış için TCL firmasından 1,8 Milyar dolar alacak.

 

Samsung

Samsung’un bu karar ile LCD üretimini bırakarak tamamen OLED ekran üretimine yoğunlaşacağı düşünülüyor. OLED ekran pazarında daha çok müşteri potansiyeli bulunması nedeniyle böyle bir karar verilmiş olduğu tahmin ediliyor.

Samsung beklenmedik bir karar ile üretim tesisini satıyor! yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın