antalya escort
  • Ana Sayfa
  • Gündem
  • Rusya’nın Koranavirüs için geliştirdiği ”Satellite-V” aşısı nihayet dağıtıma çıkıyor!!!

Rusya’nın Koranavirüs için geliştirdiği ”Satellite-V” aşısı nihayet dağıtıma çıkıyor!!!

 Rusya’nın Koranavirüs için geliştirdiği ”Satellite-V” aşısı nihayet dağıtıma çıkıyor!!!
Okunuyor Rusya’nın Koranavirüs için geliştirdiği ”Satellite-V” aşısı nihayet dağıtıma çıkıyor!!!
0
(0)

Rusya’nın geçtiğimiz aylarda Koronavirüs için duyurduğu Satellite-V aşısı, nihayet tüm bölgelere ulaşıyor. İşte detaylar…

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs için aşı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Bütün ülkelerin seferber olduğu Covid-19 aşısı için ilk resmi açıklama, hatırlarsınız Rusya’dan geldi. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz ay Vladimir Putin, Sağlık Bakanlığı ile birlikte aşıyı bulduklarını duyurmuştu. Hatta bununla birlikte Putin, bu aşıyı kızına da yaptırdığını belirtti. Bugün ise “SatelliteV” olarak adlandırılan Koronavirüs aşısının,  Rusya’nın ilgili bölgelerine sevk edildiğine dair bazı haberler ortaya çıktı.

Sağlık Bakanlığı sözcüsü bugün yapılan bir röportajda  “Tedarik zincirini test etmek için aşının ilk partileri şimdiden tüm bölgelere gönderildi. İlk aşı örnekleri pazartesi gününe kadar teslim edilecek” dedi. Buna ek olarak COVID-19 aşısınında ilk olarak, yüksek riskli vatandaşlar üzerinde uygulanacağını duyurdu.

 

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Koronavirüs aşısı, ilk olarak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından açıklandı. Putin, 11 Ağustos’ta gerçekleştirdiği bir basın toplantısında ilk Covid19 aşısını Rusya’nın bulduğunu ve “SatelliteV” olarak  tescil edildiğini bildirdi. Ayrıca aşıyı kızlarından birinin üzerinde de denettiğini herkese duyurdu.

Raporlara göre Rusya’nın ilk Koronavirüs aşısı,  Rusya Gamalei Epidemiyolojik Mikrobiyoloji Araştırma Merkezi ve Rusya Savunma Bakanlığı tarafından ortaklaşa geliştirildi. Ayrıca 18 Haziran tarihinde klinik denemelerine sokulan bu aşının, 38 kişilik gönüllü bir grup üzerinde denendiği ve olumlu tepkiler verdiği ortaya çıktı.

Umarız ki hastalığa kapılan insanlar, Satellite-V olarak adlandırılan bu aşı ile tekrardan bağışıklık kazanır ve eski sağlığına döner. İyi haberlere duymak dileğiyle…

Rusya’nın Koranavirüs için geliştirdiği ”Satellite-V” aşısı nihayet dağıtıma çıkıyor!!! yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın