Ripple’a Bir Kötü Haber Daha: PrimeXBT XRP’yi Delist Edeceğini Açıkladı

0
(0)

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) 1,3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı gerçekleştirdiği iddiasıyla Ripple‘a açtığı davanın yankıları sürüyor. Öyle ki Ripple’a bir darbe de popüler kripto para borsası PrimeXBT’den geldi.

Kaldıraçlı kripto para borsası PrimeXBT, 1 Şubat’ta yaptığı açıklamayla Ripple’ın XRP’sini delist edeceğini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre PrimeXBT 15 Şubat’ta XRP/USD ve XRP/BTC işlem çiftlerinin platformundan kaldıracak.

5 Şubat itibariyle PrimeXBT kullanıcıları bu paritelerde yeni işlemler açamayacak, 10 Şubat’a kadar ise mevcut XRP işlemlerini kapatabilecek.

Coingecko verilerine göre Seyşeller merkezli PrimeXBT, 1.12 milyar dolarlık işlem hacmiyle dünyanın en büyük kaldıraçlı kripto para borsaları arasında yer alıyor. PrimeXBT’nin delist ettiği XRP paritelerinin günlük işlem hacmi ise 59 milyon dolar seviyesinde.

SEC’in davasının ardından XRP’yi delist eden tek platform PrimeXBT değil. Geride bıraktığımız günlerde Coinbase, Bitstamp ve Binance US gibi birçok önde gelen platform da XRP’yi delist etme kararı almıştı.

Kaynak : https://www.coinkolik.com/ripplea-bir-kotu-haber-daha-primexbt-xrpyi-delist-edecegini-acikladi/

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Hakkında esgec.com

Check Also

Cyberpunk 2077 En iyi Modlar

0 (0) Bir milyon anlık oyuncuya ulaşan Cyberpunk 2077 için modlar yapılmaya başlandı. Oyun keyfinizi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir