PUBG (PlayerUnknown) Hakkında 10 Farklı Bilgi

PlayerUnknown’s Battlegrounds, taşınabilir sürümüyle birlikte en çok oynanan oyunlardan biri olmaya devam ediyor. Battle Royale cinsini telefonlara getiren PUBG Mobile, günde neredeyse 50 milyon kişi tarafından oynanıyor. Oyuna gelen güncellemeler, yeni haritalar, yeterli grafiklerle birlikte bilhassa genç oyuncuların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Bu yazımızda PUBG hakkında bilhassa yeni başlayanların ya da başlamayı düşünenlerin ilgisini çekecek 10 ayrıntısı listeledik:

1. Winner Winner Chicken Dinner

Oyunu galip bitirmek kusursuz, pekala kazandığınızda görünen bu cümlenin ne manaya geldiğini merak ettiniz mi? Kumardan gelen cümle, 1930’larda Büyük Buhran olarak bilinen ekonomik kriz devrinde kumar oynarken kazananların o gece tavuk yiyebileceği manasına geliyordu. Cümle daha sonra Las Vegas’ta ve farklı yerlerde de kullanıldı.

2. Gerçek Yerler

Oyundaki birtakım yapıların neden gerçeğe çok benzediğini merak ettiyseniz, bunun nedeni kimilerinin gerçek dünyayı temel almaları.

Ukrayna’da yıkılmış çocuk hastanesi

3. En Ender Eşya

Oyunda bulabileceğiniz en az eşyalardan bir tanesi, sanal kırmızı bandana. Oyun çıktığında bandana, ön siparişlerle birlikte geliyor ve loot box’lar içerisinde bulunabiliyordu. Bir mühlet sonra bandana, kutulardan çıkmamaya yahut çok ender çıkmaya başladı. Bandanaya 1.000 dolar vererek satın alan birinin olduğu argüman edilmişti.

4. En Çok Oynanan Oyun

PUBG, birebir anda en çok kişinin oynadığı oyun olma rekorunu elinde tutuyor. Oyunun tıpkı anda oynayan 3.106.358 şahsa ulaştığı biliniyor.

5. 100 Yıl Mani

PUBG, rapor edilen ve haksız davranış yahut hile yaptığı tespit edilen kullanıcılara çoklukla 3 – 5 günlük cezalar veriyor. Lakin bekay101 isimli Reddit kullanıcısı, 100 yıl engellendiğine dair bir ekran imgesini PUBG’nin Reddit sayfasında paylaşarak şaşkınlığa neden olmuştu.

6. 2,5 Kat Hasar

Oyunda rakibinizin başına verdiğiniz hasar, bedenin rastgele bir kısmından 2,5 kat daha fazla hasara yol açıyor. Düşmanı başından vurmak kolay olmadığından, bir tüfek yahut uzun menzilli bir keskin nişancı tüfeği kullanmanızda ve bu sırada isabeti artırmak için silahı tekli atış modunda tutmanızda yarar var.

7. Su Kalkanı

Haritadaki deniz yahut ırmaklara girdiğinizde, kurşunlardan korunmuş oluyorsunuz. Kurşun işlemeyeceğinden, suda dilediğiniz kadar ses çıkarabilirsiniz. Lakin suyun içinde yalnızca 15 – 20 saniye durabileceğinizi ve sonunda nefes almanız gerekeceğini unutmayın.

8. En Düzgün Araba

Suratı, menzili ve müdafaasıyla oyundaki en düzgün araç Dacia. Dörtlü bir kadrosu kaçırmak yahut bir noktaya ulaştırmak için kusursuz.

9. Ayak Sesleri

PUBG 7.1 sarmal ses kullandığından, düşmanların ayak seslerinden pozisyonunu anlamanız mümkün. Düşman yaklaştıkça elbette ayak sesleri de artacaktır. En âlâ performans için iki kulağınızda da kulaklık olmasında yarar var.

10. PlayerUnknown

Oyunun tam ismi olan “PlayerUnknown’s Battlegrounds” içerisindeki PlayerUnkown, üretimci Brendan Greene’nin Arma’da kullandığı takma isimden geliyor.

PUBG (PlayerUnknown) Hakkında 10 Farklı Bilgi yazısı ilk önce Oyuncu Haber üzerinde ortaya çıktı.

Hakkında esgec.com

Check Also

Brawl Stars Kill You (ᵏⁱˡˡᵧₒᵤ) Nasıl Yazılır? 2021

Brawl Stars Kill You Nasıl Yazılır? soruları oyuncuların isimlerini şekilli hale getirmek istediklerinde sordukları sorular …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir