PS5 fiyatı açıklandı! Yine yutkunduk, Yine iç geçirdik, Yine ağladık

 PS5 fiyatı açıklandı! Yine yutkunduk, Yine iç geçirdik, Yine ağladık
Okunuyor PS5 fiyatı açıklandı! Yine yutkunduk, Yine iç geçirdik, Yine ağladık
0
(0)

PlayStation düzenlemiş olduğu etkinlikte merakla beklenen PS5 fiyatı hakkında açıklama yaptı. Bu fiyatlar Türkiye’de oyunculuğu bitirecek.

Türkiye‘de son yıllarda yükselişe geçen konsol oyunculuğu bu yıldan itibaren dibe vuracak. PlayStation’ın düzenlemiş olduğu online etkinlikte PS5 fiyatı hakkında Amerika ve Avrupa için sevindirici Türkiye için kahredici fiyat bilgisi açıklandı. PlayStation 5’in fiyatı blu-ray sürücülü için 499 dolar ve dijital sürüm için 399 dolar olacak. Bu rakamlar gözünüze uygun görünebilir. Ancak Türkiye için bu fiyatları 15 ile çarpmanız gerekecek.

 

Türkiye’de PlayStation 5’in 7.000 TL ila 7.500 TL arasında satılması bekleniyor. Konsolu alırım 8 yıl yoluma bakarım demekle de iş bitmeyecek. Avrupa ve Amerika’da oyun fiyatları 10 dolar / euro arttı. Yani yeni nesil oyunlar tam 80 Euro olacak. Buna vergileri eklediğimizde fiyat 1.000 TL‘yi bulacak.

PS5 fiyatı

FIFA zevkim var FIFA oynarım diyorsanız 1.000 TL de oyuna ücret ödenemiz gerekecek. Türkiye’de bu fiyatlar ile oyun satılmayacak olması PlayStation Türkiye cephesini harekete geçirecek gibi görünüyor. Eğer fiyatlarda yerelleştirme yapılmaz ise konsol oyunculuğu dibe vuracak bu da PlayStation’ın ülkemizden çekilmesine neden olabilir.

Dolar ve Euro‘daki önlenemeyen artış maalesef ki daha uzun süre devam edecek gibi görünüyor. Belki PlayStation 5 çıktığında 7.500 TL iyimser bir rakam olacak. Kurlardaki yükseliş bu oranda devam ederse konsolun çıkış tarihi olan Kasım ayında maalesef ki 8.500 TL‘leri konuşuyor olacağız. Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Konsol almak artık mantıksız mı?

PS5 fiyatı açıklandı! Yine yutkunduk, Yine iç geçirdik, Yine ağladık yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın