Son Haberler

Popüler Oyun Mobil Platforma Geliyor

0
(0)

Dünya genelinde oldukça sevilen battle royale oyunu Call of Duty: Warzone, mobil cihazlara uygun şekilde geliştirilecek. Call of Duty: Warzone severleri için oyunun mobil platforma ne zaman uygun hale getirileceği merak ediliyor.

Battle royale türü dünya genelinde oldukça beğeni toplayarak kısa sürede popüler hale geldi. Özellikle Player Unknown’s Battlegrounds ile kazanılan popülerlik sebebiyle Battle royale türü, pek çok oyun firmasının ilgi odağı oldu. Yaşanan bu gelişmelerin sonucunda Call of Duty Mobile, Fortnite, Apex Legends gibi geliştirilen oyunlardan biri de Call of Duty: Warzone oldu.

5 Ayda 75 Milyon Oyuncu!

Infinity Ward ve Raven Software işbirliğinde tasarlanan oyun, 10 Mart 2020 tarihinde çıkış yaptı. PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarında çıkışı gerçekleşen Call of Duty: Warzone, 5 ay içinde büyük bir başarıya imza attı. Çıkış tarihinin kısa bir süre önce olmasına karşın 75 milyon oyuncuya ulaştı. Çok kısa bir zaman diliminde elde edilen bu başarı sebebiyle Activision tarafından oyunun mobil cihazlara uyarlanmasına karar verildi.

Haber Yayınlanan İş İlanından Öğrenildi

Kazandığı başarıyı mobil alana taşımak isteyen firma, Activision web sitesinde bir iş ilanı yayınladı. WZM kod adına sahip AAA mobil oyun için başyapımcı arandığı belirtilen ilandan sonra Call of Duty: Warzone oyununu mobil platforma taşımak için ekip oluşturulmaya başlandı. Oyuncular ise yayınlanan bu ilanın ardından mobil cihaza uyarlanacak oyunun çıkış tarihini merakla bekliyor.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Hakkında esgec.com

Check Also

Çağatay Ulusoy’un ‘Menajerimi Ara’ Dizisindeki İmajı Olay Oldu

0 (0) Star Tv ekranlarında yayın hayatına başlayan yeni dizilerden ‘Menajerimi Ara’nın yeni bölüm fragmanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir