• Ana Sayfa
  • Gündem
  • PlayStation 5 fiyatı herkesi şaşırtacak! Korkmayın iyi anlamda söyledik…

PlayStation 5 fiyatı herkesi şaşırtacak! Korkmayın iyi anlamda söyledik…

 PlayStation 5 fiyatı herkesi şaşırtacak! Korkmayın iyi anlamda söyledik…
Okunuyor PlayStation 5 fiyatı herkesi şaşırtacak! Korkmayın iyi anlamda söyledik…
0
(0)

Yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 fiyatı ile herkesi şaşırtacak gibi görünüyor. Sony, rakibine tokat gibi cevap verebilir.

Kasım ayı içerisinde yeni nesil oyun konsolları resmi olarak satışa sunulacak. Kasım’a sayılı gün kala Microsoft cephesi hem Xbox Series X’in fiyatını açıklamış hem de daha uygun fiyatlı Xbox Series S’i tanıtmıştı. Xbox’ın ardından gözler PlayStation cephesine çevrilmişti. PlayStation 5 fiyatı hakkında bir çok şey yazılıp çizilmişti. Bir ara fiyatın 599 dolara kadar çıkabileceği bile söylenmişti.

 

Xbox Series X‘in fiyatının 499 dolar olarak açıklanması görünüşe göre PlayStation’ın yüzünü güldürmeye başladı. Çünkü bugün gelen sızıntılara göre Blu-Ray sürücülü PS5’in fiyatı 399 dolar ve sadece dijital oyun oynatan Dijital Sürüm‘ün fiyatı ise 299 dolar olacak. Bu fiyatlar çok ütopik gibi görünebilir. Ancak PS4 ve Xbox One’ın çıkış fiyatlarını göz önünde bulundurursak, Sony’nin fiyat konusunda daha makul bir politika izleyeceğini söyleyebiliriz.

PlayStation 5 fiyatı

Şimdilik bir sızıntıdan ibaret olan 399 dolar size uygun gibi görünebilir. Ancak PS5’in Türkiye satış fiyatı güncel kurlar + vergiler dediğimizde 7.000 TL‘ye fırlıyor. Bu yüzden PS Türkiye cephesinin fiyat konusunda yerelleştirme yapması gerekiyor. Aski durumda 4.500 TL’den başlayan fiyatlar ile tanıtılan Nvidia RTX 30 serisi karşısında Türkiye’de PS5 satmak çok zorlaşır.

Oyun fiyatları konusuna gelecek olursak; hem PS5’te hem de Xbox Series konsollarında AAA yapımların fiyatı 590 TL civarında olacak. Yani konsolu almak da yetmeyecek….

PlayStation 5 fiyatı herkesi şaşırtacak! Korkmayın iyi anlamda söyledik… yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın