PlayStation 4 İçin Şok Tez: PlayStation 4’ün Pili Bitebilir ve Sonra…

PlayStation 4 kullanıcılarını yakından ilgilendirecek bir sav ortalığı karıştırdı. Argümana nazaran PlayStation 4 oyun konsolunda yer alan pilin bitmesi durumunda PlayStation 4 sonsuza kadar kapanabilir.

Lance McDonald isimli bir hacker tarafından ortaya atılan teze nazaran, PlayStation 4’ünüzün içindeki sistem saatini çalıştıran pil bitebilir ve bu bittiğinde PlayStation 4, bir daha açılmamak üzere kapanabilir.

Aslında bu pili, anakartlarda bulunan pillere benzetebiliriz. Bu pil ile BIOS bilgilerini tutan konsol, ayrıyeten PlayStation 4’teki kupa bilgilerini de saklıyor.

PlayStation 4, birinci defa 2013 yılında piyasaya çıktı. Şayet bu argüman yanlışsız ise, PS4 pilinin bittiği haberlerini önümüzdeki 2 yıl içinde görmeye başlayabiliriz. Çünkü bu tür BIOS pillerinin yaklaşık 10 yıl kadar ömrü olduğu biliniyor. Bugüne kadar PlayStation 4 pilinin bittiği konusunda bir şikayet gelmiş değil. Bekleyip göreceğiz…

PlayStation 4 İçin Şok Tez: PlayStation 4’ün Pili Bitebilir ve Sonra… yazısı ilk önce Oyuncu Haber üzerinde ortaya çıktı.

Hakkında esgec.com

Check Also

Brawl Stars Kill You (ᵏⁱˡˡᵧₒᵤ) Nasıl Yazılır? 2021

Brawl Stars Kill You Nasıl Yazılır? soruları oyuncuların isimlerini şekilli hale getirmek istediklerinde sordukları sorular …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir