• Ana Sayfa
  • Gündem
  • OPPO yeni aldığı patent ile cep telefonlarına farklı bir tasarım getiriyor!

OPPO yeni aldığı patent ile cep telefonlarına farklı bir tasarım getiriyor!

 OPPO yeni aldığı patent ile cep telefonlarına farklı bir tasarım getiriyor!
Okunuyor OPPO yeni aldığı patent ile cep telefonlarına farklı bir tasarım getiriyor!
0
(0)

OPPO geçtiğimiz yıl prototip olarak bir katlanabilir telefon sergiledi; yeni aldığı patent ise ekranı dışa doğru kıran bir tasarıma sahip.

Bir süredir OPPO katlanabilir telefonlar üzerinde çalışıyor ve geçtiğimiz yıl bununla ilgili bir prototip olarak katlanabilir telefon sergilemişti fakat aradan geçen zamanda katlanabilir telefonun tanıtımı yapılmadı. OPPO‘nun yeni aldığı patent katlanabilir telefonlara farklı bir tasarım getiriyor. Tasarımı ile ters çevrilmiş bir Moto RAZR görünümünde olan telefon açı algılama özelliğine sahip.

OPPO

OPPO ekran dışarıda kalacak şekilde katlanabilen telefon tasarımı ile geliyor!

OPPO‘nun aldığı patentte telefon kare bir görünüme sahip, Moto RAZR gibi harici bir ekrana ihtiyaç duymuyor. Bir yarısı biraz daha kısa olduğu için görünümü Galaxy Z Flip yerine Moto RAZR’a daha çok benziyor. Telefon katlandığında arka kamera veya selfie kamerası olarak kullanılabilir. Telefon iki şekilde çalışıyor katlanmış ve açılmış olarak, açı sensörü sayesinde katlama açısını algılayabilir ve kullanıcı arayüzünü buna göre ayarlayabilir. Patentte yer alan diğer bir özellik ise parmak izi okuyucu ve iris tarayıcısı yer alıyor. Dışa doğru kırılan tasarım oldukça avantajlı gözüküyor; ikinci bir ekrana ve ek kameralara gerek kalmıyor. Dezavantaj olarak ise kırılgan ekranın tamamen dışta olması nedeniyle çabuk zarar görebileceği tahmin ediliyor. OPPO’nun bununla ilgili daha dayanıklı ve kolay bükülebilir bir cam geliştirmesi gerekiyor.

OPPO’nun katlanabilir telefonlara getireceği yeniliği merakla bekliyoruz ve piyasadaki katlanabilir telefonlara iyi bir alternatif olacağını tahmin ediyoruz.

OPPO yeni aldığı patent ile cep telefonlarına farklı bir tasarım getiriyor! yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle