Nvidia GeForce RTX 3080’in Özellikleri ve Fiyatı Ortaya Çıktı

0
(0)

Nvidia, yeni RTX 30 serisinin tanıtımını gerçekleştirdi. Üç farklı ekran kartını içinde barındıran seri performansı ve fiyatları ile oldukça iddialı bir görüntü sergiliyor. Serinin, ne alt ne de üst, orta segmenti olabilecek RTX 3080’in sunduğu özellikler ve Türkiye’deki fiyat etiketine dair detaylar haberimizde…

Nvidia, geride kalan günlerde bir lansman gerçekleştirmiş ve yeni ekran kartları olan GeForve RTX serisini tanıtmıştı. AMD ile sürdürdüğü rekabet için oldukça iddialı görünen Nvidia, üç farklı RTX 3070, RTX 3080 ve RTX 3090 ekran kartı ile hem fiyat hem de performans noktasında çok fazla avantaj vadediyor.

Nvidia, RTX 3080’in oyuncular için en üst seviyede performans sunacağını duyurdu. Önceki nesil ekran kartından tam yüzde 40 daha hızlı çalıştığı iddia edilen RTX 3080, hızın yanında bellek ve arayüz performansı konusunda da çok iddialı.

Nvidia GeForce RTX 3080 özellikleri:

8704 Nvidia CUDA çekirdekleri
Ampere Mimari
DLSS yapay zeka hızlandırması
10 GB Micron GDDR6X bellek
Yüksek çözünürlüklü ekran desteği
Termal odaklı yeni sessiz tasarım
Diğer bileşenlerle uyumu

Grafik işlemci pazarında büyük yankı uyandıran RTX serisine birbirinden iddialı yeni modeller eklemeye devam eden Nvidia, Ray Tracing, yani ışın izleme teknolojisini de bu seride kullanıcıya sunuyor.

Ray Tracing Teknolojisi Nedir?

Bu teknolojie sahip olan çekirdekler, ışık hüzmelerini ekran kartından monitöre daha gerçekçi ve doğal bir şekilde yansıtıyor. 58 RT-TFLOPS işlem gücüyle çalışan 2. nesil RT çekirdekler görüntüyü gerçekleştirerek, önceki nesil işlemcilere göre daha fazla hesaplama, gölgeleme ve iş hacmi sunuyor. Böylece oyuncu kullanıcılar oynadıkları oyundan çok daha fazla zevk alırken takılma, yavaşlama gibi sorunlarla da karşılaşmamış oluyor.

 

 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Hakkında esgec.com

Check Also

Çağatay Ulusoy’un ‘Menajerimi Ara’ Dizisindeki İmajı Olay Oldu

0 (0) Star Tv ekranlarında yayın hayatına başlayan yeni dizilerden ‘Menajerimi Ara’nın yeni bölüm fragmanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir