Son Haberler

Nokia Android 11 güncelleme takvimini yeniledi! Almayan kalmasın

0
(0)

Nokia, bugün yaptığı açıklama ile güncelleme tarihlerini yeniledi. Peki Nokia Android 11 güncellemesini nasıl dağıtacak? İşte tüm telefonlar.

Akıllı telefon pazarında kullanıcıların üreticiler ile güncelleme kavgası vermesine alıştık. iOS kullanıcıları her güncelleme ile birlikte “acaba telefonum yavaşlatılır mı?” korkusu yaşarken Android kullanıcıları ise “benim telefonum neden güncelleme almıyor?” noktasında. Üreticiler ise ellerinden gelen tüm çabayı ortaya koyuyor. Bu üreticilerden birisi de Nokia. Bildiğiniz üzere Nokia Android 11 güncellemesi ile ilgili bir güncelleme yol haritası açıklamıştı ama şirket bugün daha önce açıkladığı yol haritasını güncelledi.

Bu listeye baktığımızda Nokia’nın en alt segmentten en üst segment telefonlara kadar bu güncellemeyi sunmaya çalıştığını görüyoruz. Peki tarihler ne zaman?

Nokia 8.3 5G

Nokia 8.3 5G

Android 11 güncellemesini alacak telefonlar

  • Nokia bu yılın son çeyreğinde Nokia 8.3 5G, Nokia 8.1, Nokia 5.3 ve Nokia 2.2 modellerine Android 11 verecek
  • 2021 il çeyrekte ise Nokia 4.2, Nokia 3.4, Nokia 2.4 ve Nokia 2.3 ve Nokia 1.3 modelleri güncellemeyi alacak. Özellikle Nokia 1.3’ün listede olması oldukça iyi.
  • 2021 2 çeyrekte ise Nokia’nın eski modellerine de güncelleme vermeye başladığını görüyoruz. Bu çeyrekte Nokia 7.2, Nokia 6.2 ve Nokia 3.2 Android 11 güncellemesini alacak.

Başka modeller için henüz resmi bir açıklama yok ama Nokia’nın geniş kapsamlı bir güncelleme listesini bizlere sunduğunu görüyoruz. Android 11 güncellemesi ise biraz sorunlu geldi. Zira Google Pixel sahiplerinin Android 11 güncellemesini yaptıktan sonra ciddi hatalardan bahsetmeye başladılar. Multi Tasking uygulaması tarafında ciddi sorunlar var. Bununla birlikte kullanıcıların önceden başlatılan uygulamaların listesini görüntülemesi de engelleniyor. Ek olarak, Android 11 güncellemesi yapan bazı Pixel kullanıcılarının bazen ekranın garip bir ölçeklendirme efektiyle siyah tonlarında titremesine neden olduğunu da raporladıklarını görüyoruz.

Güncelleme konusunda bu kadar ısrarcı olunması belki de üreticilerin tam olarak testleri bitirmeden bizlere sunmasına da sebep oluyor olabilir…

Nokia Android 11 güncelleme takvimini yeniledi! Almayan kalmasın yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Hakkında esgec.com

Check Also

Hindistan, Kripto Para Birimlerini Yasaklamayı Planlıyor

0 (0) Hindistan Parlamentosu, gelecek bütçe oturumunda özel kripto para birimlerini yasaklamayı öneren bir tasarıyı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir