NEO (NEO/USDT) Teknik Analiz 04.02.2021

0
(0)

NEO, birçok kripto para yatırımcısının adını duyduğu ve zaman zaman hacimli işlemlerle yüksek iniş-çıkış hareketlenmeleri gösterebilen bir kripto para birimi. 04.02.2021 tarihinde NEO/USDT 4 saatlik mum grafik üzerinde teknik analizini yaparken NEO/USDT 23.63’tür.

NEO USDT
NEO/USDT 4 saatlik mum grafik

Yukarıdaki grafiğe bakıp 21,1 bandının destek, 25,1 bandınınsa direnç olarak çalıştığını görebiliyoruz. Geçmişte direnç noktasının bir kez kırıldığını ve aşağı yönlü bir bayrak formasyonu oluştuğunu, dolayısıyla söz konusu direnç noktasının destek olarak çalışmadığını gözlemleyebiliyoruz.

Sarı çemberler içerisinde görülebildiği üzere ilk olarak direnç bandı üzerinde bir alış yutan mum siyali yakalanmış sonrasında küçük bir düzeltmenin ardından destek noktası zorlanmış. Destek noktasına giderken de bir satış yutan mum sinyali görüyoruz. Bu satış yutan mum sinyali sonrası herhangi bir düzeltme dahi olmadığı için etkisini kaybetmediğini düşünebiliriz.

Fiyatın direnç noktasından biraz uzaklaştığı göz önünde bulundurulursa yakın zamanda yeni bir alım ya da satış sinyali vereceğini ve bu sinyal sonrası destek-direnç bantlarının kırılıp kırılmayacağı yönünde bir fikir beyanında bulunabiliriz. Şimdilik fiyat aşağı yönlü hareket etmekte ve destek bandına gelmesi durumunda yeni alış fırsatı olarak düşünülebilir fakat gözümüzün her zaman yeni sinyallerde olması gerekiyor.

Not: Yatırım tavsiyesi değildir.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Hakkında esgec.com

Check Also

Cyberpunk 2077 En iyi Modlar

0 (0) Bir milyon anlık oyuncuya ulaşan Cyberpunk 2077 için modlar yapılmaya başlandı. Oyun keyfinizi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir