Mulan

0
(0)

Son yıllarda gişeyi adeta domine eden ve bir yılda en çok hasılat yapan stüdyo rekorunu her geçen gün yıl biraz daha geliştiren Disney’in bu başarısında sevilen animasyonlarının live-action yeniden çevrimleri de önemli bir rol üstleniyor. Son dönemde Cinderella, The Jungle Book, Beauty and the Beast gibi yeniden çevrimlerle büyük başarı yakalayan stüdyo, bu yıl da hem The Lion King hem de Aladdin yeniden çevrimiyle gişede büyük başarı yakaladı. Bu filmlerin gişede yakaladığı başarıdan güç alarak live-action yeniden çevrimlerine yenilerini eklemeye devam eden Disney, önümüzdeki yıl da Mulan‘ın live-aciton yeniden çevrimiyle sinemaseverlerin karşısına çıkacak.

1998 yılında vizyona giren ve özellikle müzikleri ile hafızalara kazınarak Disney klasikleri arasında yer alan Mulan, babasını kurtarmak için erkek kılığına girerek savaşa katılan genç bir kadının hikâyesini anlatıyordu. Yeniden çevrimde aynı öykü üzerinden ilerleyecek ancak animasyonda anlatılan hikâyede bazı değişiklikler yapacak. Yeniden çevrimde, animasyonun kötü karakteri olan Hun lideri Shan Yu’nun yerini Gong Li tarafından canlandırılan kötü cadı alıyor.

Filme adını veren Mulan’ı The Forbidden Kingdom ve The Assassins gibi yapımlarla tanınan Yifei Liu‘nun canlandırdığı filmin oyuncu kadrosu büyük ölçüde Çinli oyunculardan oluşuyor. Filmin oyuncu kadrosunda Yifei Liu ve Gong Li’ye Jet Li, Donnie Yen, Jason Scott Lee, Yoson An, Utkarsh Ambudkar, Ron Yuan ve Tzi Ma gibi isimler eşlik ediyor.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Hakkında esgec.com

Check Also

My Salinger Year (2020)

0 (0) My Salinger Year izle, My Salinger Year türkçe dublaj izle, My Salinger Year …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir