Mobil oyun indirmeleri pandemi döneminde patladı!

 Mobil oyun indirmeleri pandemi döneminde patladı!
Okunuyor Mobil oyun indirmeleri pandemi döneminde patladı!
0
(0)

Çin’de başlayan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını mobil oyun pazarında müthiş bir artış olmasını sağladı.

İlk defa 2019 yılı sonunda Çin‘de görülen ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını halen devam ediyor. Bir çok ülkede pandemi nedeniyle karantina ve kısıtlamalar uygulanıyor. Kullanıcılar evde vakit geçirmek için mobil oyun ve uygulamalara yoğun bir şekilde talep gösterdi. SafeBettingSites.com tarafından yayınlanan verilere göre 2020‘nin ilk yarısında mobil oyun indirmeleri 28,4 milyar olarak gerçekleşti. 2020‘nin ilk çeyreğinde toplam indirme, bir önceki çeyreğe göre % 20,7 ve geçen yılın aynı dönemine göre % 39 artışla 13,4 milyar oldu.

Mobil oyun indirmeleri en çok Nisan ayında gerçekleşti

2020 Nisan ayında 5.5 milyar ile en çok indirmeye ulaşılan ay oldu. Ülkelere göre ise; Hindistan 4,5 milyar, Amerika Birleşik Devletleri yaklaşık 2,8 milyar, Brezilya 2,3 milyar olarak gerçekleşti. Uygulama indirme mağazalarında durum şu şekilde gerçekleşti; Google Play 22,8 milyar, App Store 5,7 milyar. Oyun uygulama gelirleri yılın ilk yarısında App Store’un 22,2 milyar dolar, Play Store uygulamaları 14,6 milyar dolar kazandırdı. Pazar lideri, 10 milyar doların üzerinde para ile Amerika Birleşik Devletleri. İkinci sırada 8 milyar dolar ile Japonya var. Üçüncü sırada 6,7 ​​milyar dolar ile Çin yer alıyor.

 

Mobil oyun

Pandemi nedeniyle eve kapanan kullanıcılar çözümü mobil oyunlar ile vakit geçirmekte bulmuş gözüküyor. Halen devam salgın nedeniyle 2020 yılının ikinci yarısında pazarın daha da büyüyeceğini tahmin ediyoruz.

Mobil oyun indirmeleri pandemi döneminde patladı! yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın