Miami Belediyesi Çalışanlarına Bitcoin Ödemesi!

0
(0)

Geçtiğimiz günlerde Miami belediye başkanı Francis Suarez, Forbes dergisine verdiği bir ropörtaj esnasında, Miami belediyesi çalışanlarına Bitcoin ile maaş verilmesini mümkün kılmayı düşündüğünü söyledi. Bu durumun, kripto paraların ve Blockchain teknolojisinin yaygınlaşmasında büyük rol oynayacağı düşünülüyor.

Başkan Suarez’in açıklamasına Twitter’dan da olumlu tepkiler geldi. Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, konuyla ilgili bir tweeti alıntılayarak “Akıllıca” dedi. Jack Dorsey’in yanı sıra Gemini’nin kurucusu olan Winklevoss kardeşlerden Tyler, Miami belediye başkanı için; devletlere ve Bitcoin’e öncülük ettiğini belirten ifadeler kullandı.

Kripto para birimlerinin kullanımının şehir sakinleri arasında gittikçe arttığının farkında olan belediye başkanı, Miami’yi Bitcoin dostu bir yer haline getirmeyi planlıyor. Bundan daha önce, seçim kampanyasında dijital varlık kabul edilmişti.

Miami şehri Bitcoin’e inanıyor ve Miami’yi kripto inovasyonu merkezi haline getirmek için gece gündüz çalışıyorum.

Francis Suarez

Kaynak: https://cointelegraph.com/news/miami-mayor-says-city-employees-should-be-able-to-take-their-salaries-in-bitcoin?_ga=2.56704618.1371294377.1612299189-1092888971.1612185572

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Hakkında esgec.com

Check Also

Cyberpunk 2077 En iyi Modlar

0 (0) Bir milyon anlık oyuncuya ulaşan Cyberpunk 2077 için modlar yapılmaya başlandı. Oyun keyfinizi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir