antalya escort

iPhone 13 Samsung ve LG’yi çok üzecek!

 iPhone 13 Samsung ve LG’yi çok üzecek!
Okunuyor iPhone 13 Samsung ve LG’yi çok üzecek!
0
(0)

Apple’ın iPhone 13 modellerinin panelleri için BOE ile anlaştığı söyleniyor. Güney Koreli Samsung ve LG bu habere çok üzülecek.

Apple uzun bir süredir panel üretimi konusunda BOE ile anlaşmaya varmak istiyordu. Ancak BOE, Apple’ın standartlarını karşılayamadığı için iki firma arasında anlaşma sağlanamamıştı. Bu durum iPhone 13 ile değişecek gibi görünüyor. iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modellerinin panellerini üretecek olan Samsung ve LG, önümüzdeki yıl Apple’ın tüm panel tedariğini sağlamayamayacak.

 

BOE ile anlaştıktan sonra Samsung ve LG ile yine yollarını devam ettirecek olan Apple, Güney Koreli firmaların gelirlerini büyük oranda etkileyecek. OLED panel için BOE’ye yönelmesi beklenen Cupertinolu firmanın, LCD panel için yine Samsung ve LG’nin kapısını çalması bekleniyor.

iPhone 13

Aktarılan bilgilere göre; BOE yöneticileri Kore medyasına B11 adında bir üretim hattına sahip olduklarını belirtmiş. İlk kez Apple’ın standartlarını karşılayacak olan BOE’ye nasıl güvenileceği ise henüz merak konusu.

iPhone X modeli ile ilk defa OLED panele geçiş yapan Apple, ilk partide büyük sorun yaşanmıştı. iPhone X’in ekranında meydana gelen OLED yanıklarını kısa süre içerisinde çözüme kavuşturan firma, Samsung ve LG’yi tercih etmesine rağmen böyle bir sorunla karşılaşmıştı.

BOE’nin uzun yıllardır Apple’ın standartlarını karşılayamadığını göz önünde bulundurursak, iPhone 13’te temkinli olmanız gerektiğini söyleyebiliriz. En azından ilk parti modelleri almak yerine ikinci partiyi beklemek sanki daha sağlıklı olacak.

iPhone 13 Samsung ve LG’yi çok üzecek! yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın