Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Sıfırlarım ?

 Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Sıfırlarım ?
Okunuyor Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Sıfırlarım ?
0
(0)

Instagram şifre sıfırlama veya şifre yenileme nasıl yapılır gibi soruların yanıtları bu yazımızda sizlerle. Instagram, milyonlarca insanın severek takip ettiği sosyal medya mecralarından bir tanesidir. Her gün, yüz binlerce yeni paylaşımın yapıldığı, insanların birbirini takip ettiği böylesine büyük bir mecra resmen gözümüz kulağımız durumundadır.

Günümüzde insanlar gün içerisinde Instagram gibi sosyal medya mecralarını onlarca kez ziyaret etmektedir. Bu yüzden de genelde sahip oldukları cihazlara Instagram şifrelerini kaydederler. Web tarayıcıları ve telefonlar üzerinden giriş yapılan Instagram, uzun süre boyunca bu cihazlarda açık kalır. Kullanıcılar ise şifrelerini bir kez girdikten sonra genelde unuturlar.

 

Yeni bir tarayıcı veya cihaz üzerinden kendi hesaplarını açabilmek için tekrar şifre girilmesi gerekir. Unutulan şifreler ise çoğu zaman bu aşamada baş ağrıtır. Eğer siz de, Instagram şifremi unuttum nasıl sıfırlarım diye arıyorsanız, hangi aşamaları takip etmeniz gerektiğini bu yazımızda öğrenebilirsiniz.

Instagram Hesap Şifresi Nasıl Sıfırlanır ?

Birden fazla e-posta adresi, web sitesi üyeliği, program üyeliği derken karşımızda onlarca kullanıcı adı ve şifre olacaktır. Özellikle her üye olunan yerde farklı bir kullanıcı adı ve şifre kullanıyorsanız bunları unutmanız oldukça olasıdır. Bu yüzden üyelik sistemlerinde genelde şifremi unuttum butonu bulunmaktadır. Biz de Instagram şifresini sıfırlamak için bu butonu kullanacağız.

WEB Tarayıcısı Üzerinden Şifre Sıfırlamak

İlk yapmamız gereken Instagram’ın resmi sitesine girmektir. Instagram’ın resmi sitesi için Tıklayın.

Instagram’ın resmi web sitesine giriş yaptıktan sonra karşımıza aşağıdaki görseldeki gibi bir form kısmı gelecek.

Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Sıfırlarım ?

Burada “Log in” butonunun altında olan “Forgot Password?” linkine tıklayın. Açılan yeni sayfa üzerinde Email or User Name ve sizin bot olmadığınızı ispatlayan reCAPTCHA uygulaması bulunmaktadır. Bu sayfa üzerinde ilk olarak Instagram’a üye olduğunuz e-posta adresinizi veya kullanıcı adınızı yazın.

Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Sıfırlarım ?

Yazdığınız kullanıcı adı sonucunda üye olurken kullandığınız e-posta adresinize bir bağlantı maili gönderilmiş olacak. Bağlantı mailine tıkladıktan sonra karşınıza yeni bir sayfa açılacak orada şifreyi değiştir butonuna tıklayın.

Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Sıfırlarım ?

Şifreyi değiştir butonuna tıkladıktan sonra karşınıza bir form sayfası açılacak. Orada yeni şifrenizi girin ve şifreyi tekrarlayın. İlkine istediğiniz yeni şifrenizi girin, ikinciye ise girdiğiniz şifreyi tekrar girin. Bu sayede WEB tarayıcısı üzerinden Instagram şifrenizi sıfırlama işlemi yapmış olursunuz.

Mobil Cihazlardan Instagram Şifresi Sıfırlama

Instagram’a mobil cihazınızdan bağlanıyorsanız ve şifrenizi unuttuysanız yapmanız gereken işlemler WEB tarayıcısı üzerinden yaptığınız işlemlere göre daha fazla seçenek sunmaktadır.

Instagram Şifremi Unuttum Nasıl Sıfırlarım ?

İlk olarak mobil cihazınızda Instagram uygulamasını açın. Karşınıza giriş ekranı gelecek. Buradan altta bulunan “Giriş yapmak için yardım al” linkine tıklayın. Karşınıza 3 farklı seçenek gelecek. Bunlar, Kullanıcı adı veya e-posta ile, SMS ile, Facebook ile giriş yap seçenekleridir.

“Kullanıcı adı veya e-posta” seçeneğine tıklarsanız, Instagram üyeliğinizin bulunduğu e-posta adresine Şifre Yenileme bağlantısı gelecektir. Buradan yönlendirilen adres üzerinden şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Diğer bir seçenek olan “SMS Gönder” ile, hesabınızla bağlantılı olan telefon numaranızı girdiğiniz takdirde, telefonunuza bir kısa mesaj gelecektir. Orada verilen kodu uygulama üzerindeki foruma girerek şifre yenileme aşamasına gelebilirsiniz.

Son seçeneğimiz olan “Facebook İle Giriş Yap” seçeneğine tıklarsanız hesabınızla senkron halde çalışan Facebook hesabınıza giriş yaparak Instagram şifre sıfırlama bağlantısına ulaşmış olursunuz.

Mobil cihazlar üzerinden veya WEB Tarayıcısı üzerinden iki farklı şekilde Instagram şifresi sıfırlayabilir ve hesabınıza ulaşabilirsiniz. Eğer, anlatılan aşamalarda takıldığınız yerler varsa bizlere yorum yaparak tüm sorularınızı sorabilirsiniz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın