Huawei MatePad 5G diğer tabletlere taş çıkaracak cinsten!

 Huawei MatePad 5G diğer tabletlere taş çıkaracak cinsten!
Okunuyor Huawei MatePad 5G diğer tabletlere taş çıkaracak cinsten!
0
(0)

Huawei MatePad 5G modeli diğer MatePad modelleri arasından sıyrılarak çok güçlü bir performans sunabiliyor!

Huawei MatePad Pro 5G, yeni nesil bağlantıya sahip üst düzey bir tablet modeli ancak 785 Dolar’lık fiyatı bir miktar üzebilir. MatePad 10.4 daha ucuz bir fiyat ile yalnızca Wi-Fi seçeneği olan varyasyon için 280 Dolar etikete sahip. Ancak bu kadar yetenekli değil. Bu ikisi arasındaki orta noktada yeni Huawei MatePad 5G yatıyor.

10.4 modeline oldukça benziyor ancak Kirin 820 yonga setine yükseltilen taraf MatePad 5G oluyor. Bu işlemci Wi-Fi 6 ile birlikte bir 5G modem getiriyor. Diğer tabletin Kirin 810’una kıyasla, Cortex-A76 çekirdeğinin iki katı (toplamda dört) ve daha güçlü bir Mali-G57 MP6 GPU (% 30’a kadar G52 MP6’dan daha hızlı) çekirdeklerini içermekte. Ayrıca, bu seçenek listesi için yalnızca bir adet bellek yapılandırması sunulmuş. Bu seçenekte 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı var (microSD kart ile genişletilebilir).

 

MatePad 5G ne gibi farklılılar ile gelecek?

Yonga seti bir yana, farklılıklardan çok benzerlikler var. MatePad 5G modeli 2.000×1.200 piksel çözünürlüklü aynı 10.4 inç IPS LCD panele sahiptir. İki cihazda da 8 MP ön kamera, arka taraflarda ise 8MP kamera var. Dört mikrofonla birlikte çevreye monte edilmiş dört hoparlör bulunuyor.

Pil kapasitesi 7,250 mAh olarak iki cihazda da aynı, ancak şarj hızı MatePad 5G modelinde biraz artırılarak 22,5 W’a (18 W’tan) yükseltildi. 30 dakika, pili %30’a doldurabiliyor ve %100 doluluk için ise 2,5 saat gerekmekte.

Şarj işlemi, artık kablolu kulaklık bağlantı noktası olarak çift göreve hizmet eden USB-C bağlantı noktası üzerinden yapılıyor. 3,5 mm’lik jak cihazdan kaldırılmış (en azından kutuda bir Type-C’den 3,5 mm adaptör dönüştürücüsü mevcut, Apple kıskanabilir).

Bu tablet akıllı klavyeli kılıf ve M-Kalem kalemi ile uyumlu bir cihaz. Tablet Android 10 tabanlı EMUI 10.1 çalıştırdığından, Huawei’nin masaüstü deneyimini destekliyor ve bu da onu kompakt bir dizüstü bilgisayara dönüştürebiliyor.

Huawei MatePad 5G, Beyaz ve Gri renklerde 3.200 CNY fiyatına Vmall.com’dan ön siparişe açılmış durumda. Bu tabletin dünya çapında satışa sunulup sunulmayacağı ve ne zaman satılacağı konusunda bir bilgi henüz yok.

Huawei MatePad 5G diğer tabletlere taş çıkaracak cinsten! yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın