Güncellendi: GTA Online Yükleme Mühleti Kısaldı

Uzun yükleme müddeti, GTA Online oyuncularının epey canını sıkan bir durum. Bu durumla SSD takılı PC’lerde ve yeni kuşak konsollarda bile karşılaşılıyordu. Öte yandan, t0st isimli bir modlayıcı yükleme mühletini yüzde 70’e kadar düşürecek bir tahlil sunmuştu. Rockstar Games ise bu modlayıcıya emekleri için teşekkürlerini sunuyor.

Rockstar Games, PC Gamer’a verdikleri demeçte gelecek bir güncelleme ile tıpkı tahlili kullanıcılarına sunacaklarını duyurdu. Stüdyo, kapsamlı bir araştırmanın akabinde t0st isimli yazılımcının aslında GTA Online’ın PC sürümü için yükleme müddetleriyle ilgili geliştirilebilecek bir tarafını ortaya çıkardığını açıkladı. Ayrıyeten şirket, bu incelemelerin bir sonucu olarak, yakında çıkacak bir oyun güncellemesinde uygulanacak birtakım değişiklikler yaptıklarını da belirtiyor. GTA Online’ın yavaş yüklemesinin büyük ölçüde tek bir kod dizisinden kaynaklandığı ve bunun da bir işlemci darboğazına neden olduğunu da not olarak düşelim. Yükleme müddeti düzeltmesinin ne vakit sunulacağı ise bilinmeyen.

Rockstar Games modun geliştiricisini ödüllendirmeyi de ihmal etmedi. Stüdyo, Bug Bounty programı üzerinden t0st’a 10,000 dolar ödül vereceklerini açıkladı. Olağanda bu mükafatın yalnızca güvenlik ve kapalılık sıkıntıları için verildiği fakat bu kezlik bir istisna yapmaya karar verildiği belirtiliyor.

PC, Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X|S ve PlayStation 5 sahipleri GTA Online’ı Grand Theft Auto V alımları ile fiyatsız olarak edinebiliyor. Ayrıyeten, bu yıl içerisinde Xbox Series X|S ve PlayStation 5 için başka bir sürüm de planlanıyor.

Güncelleme: Kelam konusu güncellemenin yayınlandığını ve yaptığımız denemelerde öykü modundan Online sunucularına kontağın yalnızca 7 saniyede sürdüğünü belirtelim.

Güncellendi: GTA Online Yükleme Mühleti Kısaldı yazısı ilk önce Oyuncu Haber üzerinde ortaya çıktı.

Hakkında esgec.com

Check Also

Brawl Stars Kill You (ᵏⁱˡˡᵧₒᵤ) Nasıl Yazılır? 2021

Brawl Stars Kill You Nasıl Yazılır? soruları oyuncuların isimlerini şekilli hale getirmek istediklerinde sordukları sorular …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir