Son Haberler

GTA 5 Uçak Tekerleği Nasıl Açılır?

0
(0)

GTA 5’te kara taşıtlarının yanı sıra hava taşıtlarını da kullanabilirsiniz. GTA 5 uçak tekerleği nasıl açılır bilmiyorsanız uçak kullanmak sizi zorlayacaktır. Kalkışta ve inişte tekerlere ihtiyaç duyulur, teker kontrolü sağlanmadan uçağı çalıştırmanın bir anlamı yoktur.

GTA 5’te hava taşıtı olarak hem uçak hem de helikopter bulunuyor. Oyuncular genellikle uçağı helikoptere göre daha kolay kullanıyor. Biz de bu yazımızda uçak kullanmaktan bahsedeceğiz.

GTA 5 Uçak Tekerleği Nasıl Açılır Kısa Yolu

GTA 5 uçak tekerleğini açmak sanıldığı gibi zor bir şey değildir. Bir basmanız uçağın tekerleklerini açar ve kapatır. Uçağı kullanmaya başlarken pistten kalkana kadar tekerleklere ihtiyaç duyulur.

Kalkış yaptıktan sonra havada giderken tekerlekleri kapatmalısınız. İnişe geçtiğinizde ise tekerlekleri tekrar açmalısınız. Eğer tekerlekleri açmazsanız uçağınız yere çakılacaktır. Kaza sonucu kullanılamaz hale gelebilir.

GTA 5 uçak tekerleği açmak için “g” tuşuna basmanız gerekir. Tekerleği kapatmak için yine aynı tuşa basmanız yeterli olur. Tekere ihtiyaç duyduğunuz her anda sadece “g” tuşuna basmalısınız.

GTA 5 Uçak Nasıl Kullanılır?

Tekerlekleri “g” tuşu ile açıp kapatabileceğinizden bahsettik. Şimdi de genel olarak bir uçağı kullanmak için hangi kontroller yapılır ondan bahsedelim. Uçağı kontrol etmek için yine klavyeden birkaç tuşu kullanmanız yeterlidir.

Numpad yer alan “4” ve “6” tuşları ile uçağı kendi ekseninde döndürebilirsiniz. “8” tuşuna bastığınızda uçağın burnunu yukarı kaldırmış olursunuz, “5” tuşuna bastığınızda uçağın burnu aşağı inmiş olur. “W” tuşu ile hızlanabilir “S” tuşu ile yavaşlayabilirsiniz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Hakkında esgec.com

Check Also

Hindistan, Kripto Para Birimlerini Yasaklamayı Planlıyor

0 (0) Hindistan Parlamentosu, gelecek bütçe oturumunda özel kripto para birimlerini yasaklamayı öneren bir tasarıyı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir