GeForce Now İnternet Hızı

0
(0)

GeForce Now düşük donanımlı cihazlarda yüksek sistem gereksinimine sahip oyunları oynayabilmeyi mümkün kılan servistir. GeForce Now İnternet hızı yeterli olan her cihazda donanım sorununu ortadan kaldırır. Bu servis sayesinde donanım özellikleri fark etmeksizin tüm cihazlarda dijital oyun deneyimi elde edilebilir.

GeForce Now, donanımda yaşanan eksiklikleri bulut teknolojisi sayesinde ortadan kaldıran bir sistemdir. Bilgisayar donanımlarının fiyatlarının artması sebebiyle sürekli olarak donanımlarını yükseltemeyen oyuncular, yüksek grafiklere sahip oyunları oynamaktan mahrum kalır. GeForce Now sistemi ise oyunları kendi yüksek performanslı cihazlarında çalıştırarak bulut teknolojisi aracılığıyla görüntüyü oyuncuların bilgisayarına aktarıyor. Yani internet bağlantısı kuvvetli olan her oyuncu yüksek performanslı bilgisayarda oyun oynama şansı elde ediyor. 

GeForce Now İnternet Hızı Gereksinimleri

GeForce Now stabil ve yüksek hızda internete ihtiyaç duyar. Eğer internet bağlantınızda dalgalanmalar yaşanıyorsa GeForce Now’ı sağlıklı bir şekilde kullanamazsınız. Bulut teknolojisi kullanarak çalışan bir sistem olduğundan internet hızındaki yavaşlama ve kopmalarda sistem beklendiği gibi çalışmaz. bu nedenle GeForce Now’ın ihtiyaç duyduğu internet hızına sahip olduğunuzdan emin olmalısınız.

GeForce Now internet hızı gereksinimleri şu şekildedir:

  • 60 fps’de 720p için en az 15 Mbps internet hızı
  • 60 fpsd 1080p için en az 25 Mbps internet hızı

Oyun oynarken 720p görüntü kalitesin yeterli olur diyorsanız en az 15 Mbps hıza sahip internet bağlantınız olmalıdır. Eğer daha kaliteli görüntüler istiyorsanız 1080p için 25 Mbps internet hızı gereklidir. İnternet kaynağını kablolu veya kablosuz olabilir. Bu hızları karşılayan kablolu internet veya 5 GHz kablosuz modem işinizi görür.

GeForce Now sayesinde cihazınızın sistem gereksinimlerini karşılayamadığı yüzlerce oyunu oynayabilirsiniz. Android, Apple, Windows, MacOS işletim sistemlerinde uyumlu olarak çalıştığından hem mobil hem de PC uyumlu cihazlarda servisi kullanabilirsiniz. Ayrıca NVIDIA SHIELD TV ve Chromebook’ta da kullanım imkanı vardır. Bu kadar geniş yelpazede cihaz tarafından kullanılabildiğinden oldukça avantajlı bir ortam yaratır. 

GeForce Now programı yüklü olan çeşitli cihazlarınızda internet hızınız yeterli olduğu sürece yüksek grafikleri nedeniyle sistem gereksinimleri karşılanamayan oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz. 

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Hakkında esgec.com

Check Also

Cyberpunk 2077 En iyi Modlar

0 (0) Bir milyon anlık oyuncuya ulaşan Cyberpunk 2077 için modlar yapılmaya başlandı. Oyun keyfinizi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir