Son Haberler

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar 2021

0
(0)

Donanım özellikleri yüksek olmayan bir bilgisayara sahip olmak sizi pek çok oyundan mahrum bırakabilir. Düşük sistem gereksinimli oyunlar oynarsanız hem bilgisayarınız zorlanmamış olur hem de oyun oynamaktan mahrum kalmazsınız. Sistem gereksinimlerinin düşük olması oyunların kötü olduğu anlamına gelmez. Sadece bu oyunlar yüksek grafik özelliklerine ve büyük dosya boyutlarına sahip değildir. Bu nedenle hemen hemen her bilgisayar bu oyunları çalıştırabilir.

Düşük sistem gereksinimli oyunlar da, sistem gereksinimleri yüksek olan oyunlar gibi iyi kurgulara sahiptir. Her biri farklı hikayelere ve farklı karakterlere sahiptir. Gelin hep beraber bu oyunları inceleyelim.

Düşük Sistem Gereksinimli Oyunlar

Güçlü bir bilgisayarınız yoksa sistem gereksinimleri yüksek oyunları çalıştırmak, bilgisayarı oldukça zorlayacaktır. Oyunların büyük bir çoğunluğunu oynarken donma, kasma gibi problemlerle karşılaşılabilir. Hatta bilgisayar bazı oyunları hiç açamaz. Bu nedenle elinizde olan bilgisayarın özelliklerine göre hareket etmelisiniz.

Düşük sistem gereksinimli oyunlar şu şekildedir:

Battlerite

2v2 veya 3v3 maç atabildiğiniz MOBA türündeki oyundur. Aksiyon dolu oyunda kıyasıya çatışmalarda rakibi yok etmeye çalışırsanız. Takımlı oyun olması ayrı bir keyif vermektedir.

Black Squad

Black Squad, 10 tane oyun modu ve 85’ten fazla silahı ile birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyundaki 48 haritada kıyasıya savaşabilirsiniz. Mühimmatlarınızı kendi seçtiğiniz kaplamalarla istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

Bully Scholarship Edition

Bully Scholarship düşük sistem gereksinimli oyunlardan bir diğeridir. Oyun, okulada kargaşaya yol açtığı için ailesi tarafından yatılı okula gönderilen kabadayı bir öğrenciyi konu alıyor. Bu oyun sayesinde düşük sistem gereksinimli GTA keyfi elde edebilirsiniz.

Combat Arms: Reloaded

2018 yılında çıkmış olan Combat Arms: Reloaded çıktığı günden beri sık sık güncelleştirilerek iyileştirilmiştir. Askeri savaş oyunu olan Combat Arms: Reloaded’da puan toplayarak rütbenizi artırabilirsiniz. Oyunda kendi askerinizi tasarlayıp 600’den fazla silah çeşidiyle keyifli bir oyun deneyimi elde edebilirsiniz.

Crysis 2

Türk yapımı olan Crysis 2, düşük sistem gereksinimli en iyi savaş oyunlarından birisidir. Haritası, kurgusu ve silahları ile kıyasıya mücadelelere ortam sağlar. Oyunda kendinizi koruyup düşmanları bir bir öldürmeniz gerekir. Haritada ilerlerken çok dikkatli olun, beklenmedik anlarda düşmanlar belirebiliyor.

Fallout Shelter

Düşük sistem gereksinimli oyunlar arasında yer alan Fallout Shelter, bilinenin dışında bir oyun kurgusuna sahiptir. Oyunda insanlar için sığınak inşa edersiniz. Ardından sığınağın düzenini sağlamaya çalışırsınız. Dışarıdaki tehlikelerden sığınak halkını korumalısınız. Aksi taktirde hem can hem de mal kaybı yaşarsınız.

Half-Life 2

FPS oyunu oynamak isteyenlerin düşük sistem gereksinimli olarak tercih edebileceği en iyi oyunlardan birisidir. Bu oyunda hayatta kalmak ve rakipleri öldürmek için silahınızı iyi kullanmalısınız.

LIMBO

LIMBO, oldukça ilginç hikayesi olan, gizem dolu bir oyundur. Oyunda kayıp kız kardeşini arayan küçük kardeş rolünde olursunuz. Karanlık LIMBO’ya dalarak ölmeden oyunun sonuna gelemeye çalışmanız gerekir.

Mafia 2

Mafia 2, isminden anlaşılabileceği mafya rolünde bulunduğunuz bir suç oyundur. Şehirde kargaşaya yol açmak istiyorsanız bu oyunu oynamak isteyebilirsiniz.

No More Room in Hell

No More Room in Hell, düşük sistem gereksinimli oyunlardan biri olmasına rağmen çoğu yüksek gereksinimli oyundan daha keyiflidir. Oyunda zombilerle dolu bir dünyada hayatta kalmaya çalışırsınız. Ayrıca oyunu arkadaşlarınızla birlikte sesli iletişim kurarak oynayabilirsiniz.

Papers Please

Bu oyunda bir vize memurunu canlandırıyorsunuz. Düzenli olarak vize kuralları değişiyor ve siz bu değişen kurallara göre evraklardaki hataları tespit etmeye çalışıyorsunuz. 

This War of Mine

This War of Mine, ezber bozan bir savaş oyunudur. Her savaş oyununda askerlerin kontrolü sizde olurken bu oyunda sivillerin kontrolü sizdedir. Sivillerin hayatta kalmasını sağlamaya çalışırsınız.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Hakkında esgec.com

Check Also

Hindistan, Kripto Para Birimlerini Yasaklamayı Planlıyor

0 (0) Hindistan Parlamentosu, gelecek bütçe oturumunda özel kripto para birimlerini yasaklamayı öneren bir tasarıyı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir