Dondurulan Instagram Hesabının Şifresini Unuttum

 Dondurulan Instagram Hesabının Şifresini Unuttum
Okunuyor Dondurulan Instagram Hesabının Şifresini Unuttum
0
(0)

Instagram kullanımına ara vermek isterseniz ya da uygulamadan uzaklaşmak isterseniz, Instagram’ın size sunmuş olduğu bazı seçenekler var. Kullanıcıların en sık tercih ettiği bu seçeneklerden birisi hesabın dondurulması.

Hesabınızı dondurarak, herhangi bir şekilde kalıcı olarak hesabınızı silmeye gerek kalmadan kullanıma ara verebiliyorsunuz. Hesabınızı dondurmanızın ardından, istediğiniz zaman şifrenizi ve kullanıcı adınızı yeniden girerek tekrar hesabınızı aktif edebiliyorsunuz. Bu noktada en sık karşılaşılan sorun ise dondurulan Instagram hesabının şifresini unutma sorunu. Hesabınızı geri açmak istediğiniz zaman, eğer ki şifrenizi unutmuşsanız ne yapmanız gerekiyor bakalım.

 

Dondurulan Instagram Hesabının Şifresi Kurtarılabilir mi?

Başta hesap dondurmanın sisteminden söz edelim. Siz hesabınızı dondurduğunuz zaman, bir nevi hesabınızı askıya almış oluyorsunuz. Belli bir süre kullanıma ara vermek isteyen kullanıcıların başvurduğu yöntemlerden biri olan hesap dondurma işleminden sonra, yeniden hesabınızı açmak istediğiniz zaman ise kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmanız gerekiyor.

Eğer şifrenizi unutmuşsanız, resmi olarak hesabınızı geri almak için ayrı bir menü ya da sistem bulunmuyor. Eğer hesabı dondurmanızın üzerinden çok bir zaman geçmemişse şifre kurtarma işlemini deneyebilirsiniz.

Fakat bunun kesin olarak bir çözüm olmayacağını belirtelim. Şifre kurtarma işlemi için yapılacak olan işlemler şöyle olacak:

  • Buradan Instagram sayfasına girin.
  • “Şifreni Mi Unuttun?” kısmına tıklayın.
  • E-posta adresinizi, telefon numaranızı ya da kullanıcı adınızı girerek “Giriş Bağlantısı Gönder” butonuna tıklayarak, sıfırlama bağlantısının gelmesini bekleyin.

Giriş bağlantısının kesin olarak gönderileceğini söylemek ne yazık ki mümkün değil. Eğer hesabınızı dondurmanızın üzerinden çok zaman geçmediyse bir ihtimal bağlantı gelebilir.

Eğer uzun süre beklemenize rağmen bir kurtarma bağlantısı gelmiyorsa, bu durumda destek ekibine ulaşabilirsiniz.

  • Buradan “Instagram Hesabım Donduruldu” sayfasına giriş gerçekleştirin.
  • Kişisel hesap kullanıyorsanız “Hayır” sekmesini işaretleyin.
  • Açılan kutucuklara adınızı, kullanıcı adınızı, e-posta adresinizi ve ülkenizi yazın.
  • “Gönder” butonuna basarak talebinizi gönderin.

Bu işlemin ardından Instagram’dan geri dönüş almayı beklemeniz gerekiyor. Ne yazık ki geri dönüş için ne kadar süre geçeceği bilinmiyor. Hesabınızı doğrulamak adına sizden bilgiler istenebilir. Fakat bu noktada bir kez daha hatırlatalım ki kesin olarak hesabınızı alacaksınız diye bir durum yok.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın