Disney Plus 94.9 milyon aboneye ulaştı

0
(0)

The Mandalorian ve Wandavision gibi popüler yapımlara ev sahipliği yapan Disney Plus 94.9 milyon aboneye ulaştı. Disney Plus 4 yıllık hedefine 14 ayda ulaştı.

Disney Plus birinci çeyrek raporunda dünya çapında 94.9 milyon abonesi olduğunu duyurdu. Bir rekora imza atan Disney Plus’ın bazı rakiplerine fark atmış durumda. Platformun rakiplerinden Hulu’nun 39.4 milyon abonesi bulunuyor. Aralık 2020 verilerinde mevcut abone sayısını 86 milyon olarak açıklayan Disney Plus, The Mandalorian ikinci sezonu ve WandaVision dizisi ile önemli ölçüde abone kazanmış.

Açıklanan bu rakam Disney’in 4 yıllık hedefine sadece 14 ayda ulaştığını ortaya koyuyor. Bu artışı göz önünde bulundurarak şirket 2024 yılına kadar 260 milyon aboneye ulaşma hedefini koymuş durumda.

Disney Plus abonelik ücreti artabilir

The Verge’nin haberine göre şirket Amerika Birleşik Devletleri’nde fiyat artışına gitmeye hazırlanıyor. Şirketin 26 Mart’tan itibaren aylık abone ücretini 7,99 dolar yıllık abone ücretini ise 79,99 dolar olarak güncelleyeceği belirtildi.

Disney Plus Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Disney Plus 14 ayda hedeflenen abone sayısına ulaştı ancak halen birçok ülkeye hizmet verilmiyor. Bu ülkeler arasında Türkiye’de yerini alıyor. Geçtiğimiz haftalarda Disney Plus’ın bir toplantı gerçekleştireceği ve Doğu Avrupa ülkelerine açılabileceği konuşulmuştu. 23 Şubat’ta gerçekleşecek toplantı ile Disney Plus Türkiye’de hizmete girebilir.

Disney Plus 94.9 milyon aboneye ulaştı
Disney Plus 94.9 milyon aboneye ulaştı

Sinema haberleri için wuudia’yı takip etmeye devam edin.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Hakkında esgec.com

Check Also

Cyberpunk 2077 En iyi Modlar

0 (0) Bir milyon anlık oyuncuya ulaşan Cyberpunk 2077 için modlar yapılmaya başlandı. Oyun keyfinizi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir