Daha Neler! Bunu da Yaptılar! LG Çekmeceli Telefon…

 Daha Neler! Bunu da Yaptılar! LG Çekmeceli Telefon…
Okunuyor Daha Neler! Bunu da Yaptılar! LG Çekmeceli Telefon…
0
(0)

Gün geçmiyor ki akıllı telefon dünyasında bir yenilik yaşanmasın. Bu sefer LG çekmeceli telefon tasarımının patentini aldı.

Akıllı telefonlarda gelişmeler belli bir düzeye ulaştığı için artık tasarımda fark atmaya dayalı bir rekabet söz konusu. Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO), Güney Koreli LG şirketine belirsiz bir “Görüntüleme cihazı” başlığıyla bir patent verdi. Belge, esnek bir ekrana sahip başka bir akıllı telefonu açıklamaktadır. LG çekmeceli telefon için patentini aldı ve tasarımın çizimleri ortaya çıktı.

 

Resimlerde de görebileceğiniz gibi LG, açılır kapanır ekrana sahip bir monoblok cihaz fikrini geliştirmeye devam ediyor. Yeni patent, esnek bir panelin dahili sabitlemesinin yapısını açıklamaktadır. Katlandığında ekran, kasanın içinden arkaya doğru bastırarak 90 derece döndürülmüş bir “U” harfi şeklinde bükülür. Bu ekranı uzatarak, kullanıcı dokunmatik yüzeyin kullanılabilir alanını pratik olarak iki katına çıkarabilir.

Tasarım özellikleri nedeniyle ekran akıllı telefonun yanlarından birini kaplayacak. Bu, sık kullanılan uygulamaların bildirimlerini veya simgelerini görüntüleyebilir. Patent başvurusu geçen yıl Temmuz ayında yapıldı ve ancak şimdi yayınlandı. Açılır ekranlı cihaz, geleneksel akıllı telefonlara kıyasla niteliksel olarak yeni çalışma modları sunacak. Multimedya materyallerini görüntülemek, oyun oynamak vb. Hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. Patenti alınan bu cihazın ticari pazarda ne zaman ortaya çıkacağı henüz bilinmiyor. Ancak 2021 sonlarına doğru çıkması bekleniyor.Yeni akıllı telefon ile ilgili yeni haberler çıktıkça siz değerli okuyucularımıza bilgi vereceğiz.

Daha Neler! Bunu da Yaptılar! LG Çekmeceli Telefon… yazısı ilk önce TeknoBurada üzerinde ortaya çıktı.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın