Son Haberler

Brawl Stars Oyuncu Sayısı Güncel 2021

0
(0)

Brawl Stars Supercell tarafından 2017 yılında beta süreci ile tanıtımı yapılmış, ardından 2 Aralık 2018 tarihinde global olarak yayınlanması ile Brawl Stars oyuncu sayısı, Apple Store ve Google Play Store’a çıkışından beri milyonlarca kişi tarafından aktif şekilde oynanmaktadır.

Hızlı oynanışı ve kolay kavranması nedeniyle tercih edilen fakat ustalaşması zaman alan oyun mekanikleri ile adından söz ettirmiş, çok oyunculu bir yapımdır. Şu anda güncel olarak 27.535 versiyonunu kullanan oyun en çok Amerika kıtasında popüler konumdadır.

Supercell firmasına mayıs ayında yaklaşık olarak 16 milyon dolar kazandıran mobil oyun listelerde üst sıralardadır. 2018 yılında Google Play Store’da 50 milyon indirme sayısına ulaşan Brawl Stars her geçen gün gelişmekte ve daha fazla kullanıcıya ulaşmaktadır.

Brawl Stars Oyuncu Sayısı Güncel 2021

Brawl Stars Oyuncu Sayısı Güncel  2021

İstatistiklere göre sadece geçtiğimiz mayıs ayında dünyada yaklaşık olarak 2 milyon indirme yapılmıştır. COVID 19 salgınından dolayı evlerinde kalmak zorunda olan çoğu insan mobil oyunlara, konsol ve bilgisayar oyunlarına yönelmiştir.

Ülkelere göre oyuncu sayısına bakacak olursak eğer; Amerika 8,7 milyon ile ilk sırada, 7,7 milyon oyuncu ile Brezilya 2. sırada yer almaktadır. Güney Kore’de ise şubat ayında 1,4 milyon oyuncu ile üst sıralarda adından bahsettirmiştir. Oyunun günümüzde hala popüler olduğunu ve dünya çapınca milyonlarca kişi tarafından oynandığı söylenebilir.

Fakat son zamanlarda güncelleme ile gelmiş olan otomatik nişan alma mekaniği ile birlikte çoğu oyuncunun oyunu bıraktığı ya da güncelleme beklediği belirtilmektedir. ‘Gelecek güncellemeler ile bu durum düzeltilmez ya da farklı çözümler sunulmaz ise Brawl Stars oyuncu kaybetmeye devam edecektir.’ Şeklinde yorumları da internette görmek mümkündür.

Ayrıca Brawl Stars yıldız puanı ile alınan kostümlere buradan ulaşabilirsiniz.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Hakkında esgec.com

Check Also

Hindistan, Kripto Para Birimlerini Yasaklamayı Planlıyor

0 (0) Hindistan Parlamentosu, gelecek bütçe oturumunda özel kripto para birimlerini yasaklamayı öneren bir tasarıyı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir