Bitcoin Madencilik Firması Bit Digital CEO’yu Görevden Aldı; Kadın Başkan İstifa Etti

0
(0)

Olaylar, madencilik şirketine karşı devam eden toplu davanın ortasında gerçekleşti.

Dolandırıcılık iddialarıyla savaşan Bit Digital (BTBT), yönetim kurulunun Min Hu’yu CEO olarak görevden alındığını söyledi. Bitcoin madencilik şirketi ayrıca Ping Liu’nun “sağlık nedenleriyle” yönetim kurulu başkanlığından istifa ettiğini söyledi.

CFO Erke Huang, geçici CEO olarak Hu’nun yerini alırken, yönetim kurulu üyesi Zhaohui Deng, başkan seçildi. Kurul , başstrateji sorumlusu ve müdürü olan Hong Yu’nun istifasını da kabul etti. Bit Digital, Hu’nun görevden alınması için “şirketin madencilik faaliyetlerine katılmamasıyla” sebebi haricinde bir şey söylemedi.

CoinDesk’in önceki raporlarına göre olaylar, madencilik şirketine karşı devam eden bir toplu davanın ortasında gerçekleşiyor. Dava, geçen ay J Capital tarafından yayınlanan bir araştırma raporunda dolandırıcılık iddialarının ortaya atılması üzerine açılmıştı. Bit Digital bu iddiaları reddetti. Ayrıca şirket, finansal hizmetler ve dijital varlıkların yanı sıra yasal ve düzenleyici konularda da deneyime sahip iki kıdemli strateji danışmanını işe aldığını söyledi. Bit Digital, bu iki kıdemli danışmanın geçiş döneminin ardından şirkette üst düzey yönetici olmalarını beklediğini söyledi. Şirketin hisseleri bu haberden fazla etkilenmedi ve 29 Ocak’tan bu yana 18 – 20 dolar arasında alım satım yapmaya devam etti.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Hakkında esgec.com

Check Also

Cyberpunk 2077 En iyi Modlar

0 (0) Bir milyon anlık oyuncuya ulaşan Cyberpunk 2077 için modlar yapılmaya başlandı. Oyun keyfinizi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir